Волинянам варто почати готуватися до зими вже зараз: опалювальний сезон видасться важким

news

Українців вже зараз готують до того, що опалювальний сезон 2022-2023 буде надзвичайно важким. Як кажуть, минулорічна  енергетична криза здаватиметься “квіточкою”.

Всі розуміють, що війна з росією – це головний фактор майбутніх труднощів. Економіка країни постраждала, зруйновані  об’єкти енергетичної інфраструктури, зміни на ринку праці тощо.

Тож готуватися до опалювального сезону потрібно вже зараз – як у приказці “готуй сани влітку”.  Тим більше, що замість звичної температури понад 20 градусів у помешканнях, нас чекатимуть всього лиш 16 градусів.

Утеплення житла допоможе не тільки зберігати тепло в будинках, а й зекономить суми ваших платіжок. Адже через щілини та неправильно використання багатьох речей в будинках ми втрачаємо до 25% тепла.

Старі вікна часто пропускають тепло. Тому варто відмовитися від старих дерев’яних вікон і замінити їх склопакетами. Якщо є така можливість – змініть старі склопакети, які ви встановили років 10 тому, на нові.

У склопакетах є спеціальні кліматичні клапани, які допомагають підтримувати стабільну температуру.

Якщо можливості замінити вікна немає, то запасіться силіконовим герметиком – з його допомогою закрийте всі щілини при настанні холодів.

У будівельних супермаркетах буває теплозберігаюча плівка. Вона легко клеїться за допомогою фена.

Варто перевірити вхідні двері – вони повинні щільно примикати до дверної коробки. Двері потрібно підігнати, щоб не було щілин або ж замінити – разом з коробкою. І бажано на подвійну.

Якщо щілина є під дверима – потрібно зробити нормальний поріг. А ще – використовуйте накладні утеплювачі.

Балкони та лоджії часто стають причиною втрати тепла, тому варто їх утеплити – поставте склопакети, покладіть гідроізоляцію та утеплювач на підлогу, стіни та стелю. Можна навіть поставити теплу підлогу або обладнати балкон електроконвектором.

Якщо у вас твердопаливні котли – не зволікайте з купівлею дров, брикетів, палет. Ціна на них росте щодня – моніторте оголошення.

Якщо у вас стоять звичайні радіатори опалення, то варто пофарбувати їх в темний колір, так це сприяє віддачі тепла на 8-10% більше, ніж у білих.

Якщо у вас кутова квартира і ви знаєте, що в кімнатах буває холодно, запасіться економними обігрівачами – Уфо, кондиціонер з функцією обігріву, масляні радіатори, електроконвектори.

Якщо ваші батареї старі, то замініть їх на більш нові. Вони повинні бути гладкі, а декоративні заслінки та щітки не повинні упиратися в підлогу. Місце навколо батарей потрібно повністю звільнити – їх не повинні закривати меблі.

Зробіть відбивач – з фольги та картону і розмістіть його за батареєю. Так батарея буде більше віддавати тепла.

На першому та останньому поверхах потрібно подбати про утеплення підлоги та стелі. Внизу вогкість може давати підвал. Вгорі – відсутність поверхів зверху і дах.

Можна використовувати пінопласт, мінеральну вату, пінополіетилен та інші матеріали. Таке утеплення підійде і для стін.

До речі, в останні роки дуже популярним стало утеплювати стіни з зовнішньої сторони. Якщо у вашому будинку є така можливість – подумайте про це.

Килим -цей вид декору викликає у багатьох сміх. Проте, виявляється, що килими на підлозі та стінах відмінно утримують тепло і зігрівають приміщення.

Якщо у вас стоїть у бойлер, але не у квартирі, а, наприклад, в підвалі або на горищі – утепліть його. Загорніть бойлер в спеціальні будівельні утеплювачі або використовуйте для цього старі куртки та ковдри. Ви зможете заощадити до 9% на нагріванні води.

Буржуйка – не дорогий і простий спосіб, який дозволить не замерзнути. Експлуатується буржуйка просто. Щоправда, треба заздалегідь подбати про безпеку. Її ніколи не ставлять впритул до стіни або інших капітальних конструкцій. На підлозі слід постелити металевий лист або поставити її на бетонну поверхню, щоб уникнути пожежі.

До речі, варто розглянути покупку спеціальних електрогрілок. Це може бути грілка для ліжка, електронагрівальна ковдра, грілка для крісла. А також спальні мішки – вони чудово допоможуть тримати тепло в холодну пору.

При можливості варто придбати парафінові або газові нагрівачі – вони підійдуть на випадок відключення електроенергії.

Тимчасовим рішенням можуть стати дизельні чи бензинові генератори. Однак на постійній основі користуватися ними дорого, а інколи й неможливо.

Для тимчасового освітлення невеликого будинку можна використовувати генератор потужністю до 3 кВт, який за годину спалює близько літра палива.

Використовувати генератор у квартирі можна, але дуже проблематично. Доведеться виділити окреме просторе приміщення з вентиляцією, оскільки пристрій виділяє токсичний чадний газ. Експерти радять встановлювати генератор у квартирі, у крайньому випадку, коли йдеться про виживання.

Ще до настання похолодання варто запастися теплими речами. Вовняні шкарпетки, пледи, махрові халати, теплі ковдри та байкові піжами – це не просто елементи комфорту, а дійсно потрібні речі у вашому гардеробі взимку.

Влітку такі речі можна купити зі знижкою і купувати не все відразу, а поступово, щоб це не пробило пролом в бюджеті.

Важливо! Варто доповнити “тривожну валізку”, в якій мають бути документи, гроші та предмети першої необхідності, необхідно подбати і про речі, які до війни мали далеко не всі.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев