В Україні запрацював перший кабінет анонімної вакцинації

news

В Україні стартувала анонімна вакцинація проти COVID-19. Перший в Україні кабінет анонімної вакцинації запрацював в Ужгороді.

Про це на брифінгу повідомив лікар-інфекціоніст Віктор Петров, пише  Суспільне.

Послугу запроваджують передусім для тих, хто внесений до бази щеплених, однак вакцинацію не проходив. В пункт можуть прийти і ті громадяни, які не внесені в систему, але мають паперову довідку від лікаря про зроблене щеплення. Також в кабінет можуть щепитися ті, які не вакцинувалася взагалі й справді хочуть це зробити, але анонімно.

“Для того, щоб вакцинуватися навіть не потрібно буде вказувати свої особисті дані, зокрема, прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, свій телефон. Щоби можна було якимось чином вести медичну документацію вам необхідно буде придумати або номер, або ім’я і підписати інформовану згоду, яку ви будете повинні віддати медичному працівнику для того, щоб він отримав юридичне право ввести вам вакцину,

— розповів Віктор Петров.

Псевдонім, обраний під час такої вакцинації, отримувачі щеплення матимуть використати для отримання другої дози. Саме за цими вигаданими іменами будуть вести їхній облік.

За його словами, в кабінеті щеплення є всі вакцини, які схвалені МОЗ. Кабінет працюватиме цілодобово та без запису.

Ініціював появу такого кабінету місцевий депутат Федір Шандра. На брифінгу 17 листопада він повідомив, що близько 4 тисяч мешканців Закарпаття мають фальшиві сертифікати про вакцинацію. Анонімне щеплення було запроваджено саме для них.

Я звернувся до лікарів і до Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА з проханням запровадити анонімну вакцинацію для того, щоб люди, які зробили помилку і купили фальшивий сертифікат про вакцинацію мали можливість це виправити і врятувати своє життя та здоров’я,

— прокоментував він.

0 Комментариев