У Луцьку створили 7 гігантських писанок. ФОТО

news

Художниця Тетяна Мялковська ініціювала інтерактивний соціальний проект «Страсний тиждень» у Луцьку. Його підтримала міська рада, виділила фінансування, сприяє реалізації проекту управління культури міської ради.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Тетяна Мялковська разом з волонтерами — Марією Оліферук, Маріаною Ковальчук, Володимиром Попиком, Євою Кононовою у Галереї мистецтв організували розпис семи писанок, які символізують дні тижня. Розмір одного яйця із підставкою – 2,2 метра. Це металоконструкція-кістяк, на якій кріпиться майже 700 пластикових листків із малюнками. До творення диво-писанок організатори залучили близько 1000 лучан різного віку і соціального статусу. Це особи від трьох до 103 років: вихованці дошкільних навчальних закладів, шкіл та гімназій, студенти СНУ, ЛНТУ, ВІЄМ, учасники студій учасників АТО “Артпостріл” та арт-студії “Пятерня”, працівники Волинського краєзнавчого музею, бібліотек, інших підприємств та організацій, пенсіонери. Разом з ними творять Пасхальні сувеніри професійні художниці Наталя Кумановська та Галина Черниш.

Тетяна Мялковська розповіла, що попередньо вона провела велику підготовчу просвітницьку роботу з учасниками проекту. Під час бесід, лекцій розповідала про теологічне значення Великодня та народні традиції, пов’язані з цим великим святом. “Я хотіла, щоб люди усвідомлено приступали до творення писанок. Ми намагаємося розкрити саму суть Воскресіння Господнього, бо зараз вона втрачається. Наприклад, у більшості дітей Пасха асоціюється тільки з крашанками і шоколадними зайчиками. А духовна основа, глибокі традиції втрачаються, і це дуже прикро ”, – зазначила художниця.

На пластикових малюнках, з яких складаються яйця, зображені храми, великодні кошики, свічки, квіти, гілочки верби, діти, хатки, усе, що відображає сутність нашого буття, а ще цікаві спільні писанки тим, що у кожного яйця інша кольористика, проте кожне з них яскраве і неповторне.

Змонтовані яйця-трансформери встановлять на газоні біля Свято-Троїцького собору. Презентація відбудеться 29 квітня о 12 годині. Протягом сорока днів лучни та гості міста зможуть милуватися диво-писанками, сфотографуватися біля них. Потім експозиція переміститься у скверик біля Храму Холмської Богородиці.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев