Цікавий weekend: скільки коштують екскурсії у Луцькому замку та його музеях

news

Величний Замок Любарта, що височіє над Луцьком, є одним із найвідоміших символів України. Його зображення можна побачити на купюрі номіналом 200 гривень, а його багата історія сягає глибини століть.

Замок, збудований у формі рівностороннього трикутника, вражає своїми масштабами. Стіни, заввишки 12 метрів над валом, товщиною 3 метри, та вежі, вимурувані у готичній системі кладки, протягом століть надійно захищали місто.

Особливу увагу привертають три вежі замку:

  • В’їзна вежа, з п’ятьма ярусами та мальовничим аттиком, колись слугувала головним входом до замку. З її верхнього майданчика відкривається панорамний вид на місто.
  • Стирова вежа, названа на честь річки, що протікає поруч, також має п’ять ярусів і аттик. Вона відома тим, що тут певний час зберігали скарбницю, в’язницю та бібліотеку.
  • Владича вежа, названа на честь владики, який доглядав за нею, відрізняється простотою та лаконічністю. Її родзинкою є колекція дзвонів “Дзвони Волині, історія та сучасність”, що охоплює період з XVII до XX століть.

Не можна оминути увагою й Церкву Іоанна Богослова, хоч вона й перебуває у зруйнованому стані. Цей храм, збудований у 1180 році, є найстарішою будівлею Луцька і, за деякими припущеннями, саме під його руїнами знаходиться могила князя Любарта.

Сьогодні Луцький замок – це не просто історична пам’ятка, а й цілісний музейний комплекс, який запрошує вас у захоплюючу подорож крізь століття.

Ціни на екскурсії у Луцькому замку

Адреса: вул Кафедральна, 1A, Луцьк, Волинська область

Телефон для довідок: 0332 724 588.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Цікавий weekend: Луцький зоопарк пропонує подорож у дику природу, не виходячи з міста

Цікавий weekend: зачаруйся історією Волині, відвідай етнопарк “Ладомирія”

Цікавий weekend: поїздка до Львову в інтерактивне місто професій

Цікавий weekend: Олеський замок – що цікавого, вартість відвідування, графік роботи

Цікавий weekend: за 70 км від Луцька знаходиться Парк історичної реконструкції «Оствиця»

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев