У Луцьку пікетують польське Консульство

news

У Луцьку під стінами Генерального Консульства Республіки Польща люди влаштували пікет. Вони вимагають, аби їх нарешті поставили у чергу на отримання візи і нарікають, що дарма витрачають кошти на документи, місяцями не маючи можливості виїхати за кордон.

Про це інформує «Волинська правда».

Кількасот мітингувальників з’їхалися до приміщення Консульства, аби висловити своє незадоволення. Більшість із них – тернополяни, адже нещодавно МЗС Польщі віднесло Тернопіль до консульського округу з центром у Луцьку. Люди кажуть, що ситуація з отриманням робочих віз настільки їх допекла, що вони змушені були зорганізуватися та поїхати до Луцька, аби спільно донести до Консульства про свою проблему. Така ж ситуація, зазначають пікетувальники, склалася і в Рівному, Чернівцях, Луцьку та Львові. Хоча в останньому місті, нині все ж відкрили доступ до візової черги, однак послугою можуть скористатися тільки зареєстровані у Львові громадяни.

Людей обурює відношення Консульства до них, оскільки стати на електронну чергу їм не вдається уже впродовж кількох місяців поспіль. Гроші на плату сервісного збору у візовий центр їм доводиться здійснювати також неодноразово, оскільки поки українці чекають вільного місця у черзі, термін дії проплати спливає. Така ж ситуація й щодо запрошень зі сторони польських роботодавців. Справа в тому, що поляки неодноразово надсилають запрошення на роботу, однак їм самим доводиться довго чекати своїх працівників через неотримання візи, термін запрошень спливає і згодом вони самі відмовляються надсилати листи повторно. До того ж, це також затратна справа, оскільки запрошення з Польщі вартує близько однієї тисячі гривень.

Мітингарі додають, що телефони Консульства не відповідають, гаряча лінія також постійно зайнята, тож звернутися до польського представництва фактично неможливо.

Єдиний вихід із такої ситуації громадяни вбачають у «несанкціонованій» проплаті за те, аби їх поставили у чергу, втім ціна питання постійно зростає і сьогодні сягає 150-200 доларів. Втім, витративши такі кошти ще не відомо достеменно чи люди справді зможуть виїхати закордон, а тим паче, пропрацювавши у Польщі місяць, «відбити» витрати.

Власне тому, під стінами Консульства, активісти вимагали створити живу чергу, а не електронну, яка постійно блокується хакерами та збільшити ліміт громадян на видачу візи.

«Реєстрація черги тільки електронна, але її постійно блокують і на цю чергу неможливо навіть просто встати. То про яку тоді візу взагалі може йти мова?! Нам хоча би пояснили із чим це пов’язано, бо ж телефоном із ними не можна зв’язатися, а нам нічого не зрозуміло», — пояснив пікетувальник із Тернополя Петро Гаврилюк.

Пані Світлана із міста Бережани, що на Тернопільщині, також додала, що нині у нашій країні неможливо знайти хорошу й добре оплачувану роботу, а тому доводиться постійно виїздити у Польщу, аби хоча би там заробити кошти. Однак і цю можливість сьогодні в українців відбирають, вони витрачають чималі кошти на документи і в результаті, все одно не можуть виїхати.

До розмови долучився й поляк, що перебував поблизу установи. Він наголосив, що дії Консульства неправомірні, оскільки воно не дає людям можливості виїхати за кордон, при тому, що вони заплатили власні кошти на виготовлення документів. Тож, чоловік заявив мітингарям, що їх ошукують і порадив звертатися в прокуратуру та поліцію.

«Ви маєте повідомляти прокуратуру та поліцію, бо вас просто ошукують. Ви платите гроші і залишаєтеся ні з чим. Це ж карна справа», — звернувся до натовпу представник сусідньої держави.

Натовп людей повністю перекрив доступ до установи, тож охоронці змушені були закрити хоча би вхідну браму, аби люди самотужки не дісталися приміщення. Потому до активістів вийшов начальник безпеки Консульства та запропонував їм відібрати делегацію із трьох осіб, які б озвучили мету приїзду консулу. Хвилин через 30, делегація повернулася із не досить втішним для людей результатом. У Консульстві їм пояснили, що вони не уповноважені врегулювати ситуацію із видачею віз і тим паче, проконтролювати зовнішнє блокування системи електронної черги.

Люди залишилися не задоволеними такою відповіддю і обурений натовп почав пробиватися до дверей приміщення, аби ще раз зустрітися з консулом. Цього разу вони делегували 12 найактивніших своїх представників. У той час, до будівлі польського представництва у Луцьку прибуло кілька нарядів поліцейських для посилення охорони порядку.

Після тривалої розмови із консулом, мітингарі повернулися до своїх колег та поінформували, що насправді Консульство не може вплинути на блокування системи електронної черги, а тому порадили громадянам написати колективне звернення до Кіберполіції. Водночас, вони пообіцяли людям, що з понеділка, 25 квітня, видаватимуть по 180 робочих та шенгенських віз щодня, а також відкриють черги на травень і червень.

Варто зазначити, що нещодавно тернополяни уже збиралися під стінами Консульства, однак тоді пікет результату не приніс, тож сьогодні вони вирішили блокувати установу значно більшою кількістю активістів. Якщо ж Консульство обіцянок не виконає, люди обіцяють повернутися.

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев