У Луцькраді не захотіли створювати експертну робочу групу, щоб зберігати історичне середовище

news

Депутати не підтримали проект рішення «Про створення Експертної робочої групи з питань розвитку і збереження історичного середовища м. Луцька». 

Про це йшлося сьогодні, 29 червня, під час засідання 26-ї сесії міськради.

Депутат Павло Данильчук зазначив, що пропонує цей проект рішення уже вдруге – у минулому році не вистачило голосів. Однак до нього звернулися представники громадськості, які занепокоєнні забудовою в історичному ареалі міста, історико-культурному заповіднику.

Депутат зазначив, що до робочої групи планують залучити людей із експертного середовища, які хотіли б долучитися до роботи цього дорадчого органу Луцькради. Данильчук наголосив, що на сьогодні відбувається багато перебудов, які хочуть змінити обличчя нашого історичного центру.

Данильчук наголосив, що відділ охорони культурної спадщини на сьогодні сформований лише із двох осіб і не затверджений у Міністерстві культури як профільний орган, який мав би займатися цими питаннями.

Начальник юридичного управління Андрій Максим’як зауважив, що положення проекту рішення суперечать Закону «Про охорону культурної спадщини». Законодавством не передбачене створення робочих груп при міських радах.

Мистецтвознавець Олена Романюк зазначила, що потреба створення цієї робочої групи зумовлена останніми подіями подіями, які відбуваються в Луцьку: йде дуже активне нищення історико-культурного середовища у місті. Мистецтвознавець наголосила заїхати хоча б до Любліна і подивитися, наскільки Луцьк відрізняється у цьому питанні.

Виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук запропонував доопрацювати проект рішення.

Зрештою проект рішення не підтримали.

 

0 Комментариев