У Ковелі встановлять пам’ятник борцям за волю України

news

У Ковелі встановлять пам’ятник «Борцям за волю України». Журі визначило кращу проектну пропозицію серед чотирьох запропонованих.

Про це повідомляє прес-служба Ковельської міської ради.

Фахівці з 20 травня до 30 червня мали можливість надіслати ескізи  на конкурс.  Усі вони були представлені анонімно. Автори зашифровані під шестизначними номерами. Це зробили для того, аби під час відбору забезпечити   об’єктивність.
На початку засідання  журі обрали голову. Ним став Микола Томчук, начальник управління містобудування та архітектури Волинської ОДА, член архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Волинської ОДА, начальник управління архітектури облдежадміністрації, його заступником – Ігор Прокопів, заступник Ковельського міського голови. До складу журі також увійшли: Віра Федосюк, секретар Ковельської міської ради, Віктор Бурчак, член Волинської організації спілки художників України, Володимир Затіраха, архітектор, Володимир Марчук, голова Волинської організації спілки художників України, Олександр Мінько, заступник голови правління ГО  «Національно-визвольний рух Ковельщини», Людмила Мурай,  начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради
За умовами конкурсу, місце розташування монумента — біля кафе «Казка» на бульварі Лесі Українки, де у 1997 році було встановлено символічний камінь з написом, що на цьому місці буде встановлено пам’ятник «Борцям за волю і незалежність України». Виконавчим комітетом Ковельської міської ради 12 квітня 2007 року було прийнято рішення,  яким на це надано дозвіл.
Варто зазначити, що це уже третій конкурс. Два попередні не дали результату. Жодна із пропозицій не була схвалена.
На цей раз  журі одноголосно підтримало  ідею, яку запропонував   творчий колектив ПП «Кузня Росич» із селища Рокитне Київської області.
На думку  Миколи Томчука, вона найбільше відповідає темі, яка була визначена в умовах конкурсу. Сама композиція  не буде перевантажувати територію.
Віктор Бурчак зауважив, що досить вдало обіграно благоустрій навколо пам’ятника. Це дозволить з часом внести доповнення, додати нові елементи.
Підсумовуючи, заступник міського голови Ігор Прокопів, акцентував, що автору вдалось у досить витонченій формі показати силу і велич боротьби українців усіх часів за свою волю і незалежність, внести вкраплення сучасної епохи.
Самі ж автори зазначають, що їх робота присвячена всім тим, хто відстоював і відстоює свободу і справедливість, демократичні ідеали українського суспільства, незалежність соборної Української держави, тим, хто поклав життя за світле майбутнє.
Кожен елемент композиції символічний, є нагадуванням про події, що пробудили нас до боротьби і народили справжню українську націю.
Меч, символіка якого сягає часів Київської Русі, уособлює силу і боротьбу за свободу і справедливість, каміння – це символ буття, єдності та мудрості предків, пронесеної крізь століття  до сьогодення.

Головний посил монументу – закарбувати в пам’яті і свідомості українців подвиг побратимів, що горою стали  на захист свободи, гідності і справедливості, нагадувати новим поколінням, що наше майбутнє ми творимо власноруч кожного дня, кожної миті, і лише від нас залежить, яким воно буде.
Ми не маємо права забути. Ми не маємо права зупинитись, як і не маємо права опустити руки.
Основна частина пам’ятника (висота 6 м) буде виготовлена з нержавіючої сталі. Постамент – бетон, обкладений гранітними плитами.
Відкриття пам’ятника у Ковелі заплановано на День Незалежності України.
На території, де постане монумент,  уже розпочато роботи з благоустрою.

0 Комментариев