У чому відмінності між білим, темним і золотим ромом

news

З урахуванням матеріалу, який використовується для перегонки, сорти рому відрізняються між собою різноманітністю смаків, букетами ароматів. У напоях може міститися від 35 до 45% алкоголю. П’ються вони окремо або з льодом, содовою, кавою, у складі коктейлів.

Сьогодні в магазинах України можна знайти асортимент продукції як економ, так і преміум сегменту. Спробуємо розібратися в основних сортах рому та особливостях його вибору.

Різновиди алкоголю згідно з технологією виробництва

Згідно з цією класифікацією, напій ділиться на такі різновиди:

  • сільськогосподарський;
  • промисловий;
  • таф’я.

У першому випадку алкоголь виробляють із чистого тростинного соку, минаючи стадію відділення цукру. Але через дорожнечу технології такий вид рому виробляють тільки на Гаїті та в деяких регіонах Франції.

Під час виробництва промислових сортів використовується очищена від цукру тростина. Така методика показує високу ефективність, оскільки наявність відходів у ній виключена. Рафінований цукор надходить у продаж, а патока є основним інгредієнтом для виробництва рому.

Таф’я – алкоголь низької якості, який отримують під час переробки відходів патоки. Він не йде на експорт, а використовується для власних потреб населенням країн третього світу.

Сорти рому за кольором

Молоді та витримані, з натуральними ароматами або з додаванням спецій темні, золоті та білі напої здатні порадувати смаком, підняти настрій.

Золотий

Saint James, Angostura, Amrut, Mount Gay та інші напої з цієї серії можуть мати жовто-коричневий відтінок або насичений горіховий, деревний і пряний смак. Якщо вам до вподоби саме бурштиновий колір, ціна Бакарді дасть змогу оцінити його смак і аромат без великих вкладень.

Під час виробництва напої мліють до шести років у спеціальних дубових бочках, у яких раніше витримувався бурбон. Далі вони розливаються без фільтрації. Щоби розширити ароматичні та смакові властивості, виробники використовують добавки у вигляді карамелі, фруктових екстрактів, спецій.

Чорний

Havana Club, Appleton, Plantation, Bacardi, Captain Morgan витримують від трьох до п’яти років в обвуглених бочках із дуба. В іншому застосовується традиційна технологія виробництва.

Алкоголь має темно-коричневий колір, фруктовий або цитрусовий аромат, солодкий карамельний або горіховий смак. Його можна вживати в чистому вигляді, готувати коктейлі, додавати до страв.

Світлий

Яскраві приклади категорії представлені брендами Bacardi, Captain Morgan, Savanna Creol. Будь-який із них можна придбати в магазині алкогольних штук Маудау.

Срібний або білий алкоголь не має чітко вираженого смаку. Зазвичай його використовують для приготування коктейлів, додають у каву. У чистому вигляді підходить любителям легкого м’якого алкоголю.

0 Комментариев