Луцька художниця показала у картинах, якою має бути жінка. ФОТО. ВІДЕО
Зрозуміти більше про жіночність мали змогу відвідувачі виставки Алли Харчук «Квінтесенція жіночності».
Презентація виставки відбулася вчора, 9 квітня, в кав’ярні Кофеїн.
Для молодої художниці це уже четверта персональна виставка. Нагадаємо, раніше Алла уже розповідала нам в інтерв’ю про своє бачення жіночності.
Найбільшою метою, яка казала Алла, для неї було б, якби відвідувачі виставки впізнали у якісь із картин себе. Хто це зумів зробити, художниця подарувала 50 % знижки на покупку картини. А хто не був на виставці – має шанс ще це зробити, але картин лише 18, тому потрібно поспішати.
Що ж таке власне жінка у розумінні художниці?
«Вона, як весна, може оживити все навколо. Вона одним лиш поглядом розкаже так багато, що не опишеш сотнями книг. Одного разу побачивши її можна запам’ятати цей образ назавжди… Саме вона стала останнім творінням найбільшого у всесвіті митця, вона – це жінка, – переконана Алла. – У цій виставці я поставила питання, які одного разу підняв художник Поль Гоген, написавши картину з дуже символічною назвою «Хто ми? Звідки? Куди йдемо?». Сьогодні ці питання я ставлю до жінки, хто вона, звідки, і яке її призначення на цій землі. З мудрої книги ми знаємо, що все на світі було створено з пороху земного, тільки жінка була створеною з ребра. Чому саме з ребра? Звичайно чіткої відповіді немає на це питання, але якщо заглибитись в роздуми, то стає очевидним чому саме з ребра. Не з голови, що б стати вищою, і не з ноги щоб бути приниженою, а з ребра, щоб бути біля серця свого коханого. І дійсно це так важливо, щоб жінки не боролись за рівні права з чоловіками, а щоб кожен усвідомлював свою роль в таких найважливіших взаєминах, як сімейне життя.
Виставка – це не просто портрети людей, які б показували, як фото, того, хто на них зображений:
«У цій експозиції ви бачите, не класичні портрети, а дуже символічні, в яких кожна жінка може побачити себе, заглибитись в свої роздуми. Я не давала назви картинам, щоб не збити глядача з тої думки, яка близька саме його серцю, його внутрішнім спонукам і відчуттям», – наголосила художниця.
На презентації окрім картин, можна було подивитися і живі інсталяції:
«Особливістю моїх виставок ,є завжди жива інсталяція, яка допомагає відчути себе поряд з художником, яка оживляє картину, яка допомагає глибше заглянути в душу художника».
А дехто теж міг відчути себе художником на відкритті виставки.
Автор статті: Мар'яна Метельська