Центр Луцька може втратити своє обличчя через незаконні забудови

news

Ареал історичної забудови центру міста під загрозою зникнення через бездарні забудови.

Про це йшлося 11 листопада під час засідання круглого столу «Сучасний образ історичного Луцька: проблеми і перспективи».

У центрі міста планують побудувати підземний торговельний центр. Також ведеться самовільне будівництво.

Як зазначив заступник начальника управління містобудування та архітектури Ярослав Матвіїв бездарно та бездумно робити під виглядом підземного переходу підземний базар, не знаючи яка взагалі перспектива цього будівництва. За його словами він через це сварився із міським головою.

«Це культурна площа, а не базарна, – наголосив Матвіїв. – Візитівка міста, театр. І тут виходить буде грузовий ліфт висотою чотири метри під Лесею. А друге питання – транспортне забезпечення.  Згідно плану, парковка буде біля парку. Який абсурд 800 метрів іти від театру.

Також чиновник зауважив і про надбудову громадської вбиральні біля театру та самовільне будівництво торговельного павільйону владикою УПЦ КП.

IMG_2112

Депутат Ігор Поліщук зазначив, що надбудова громадської вбиральні перебуває в оренді. Наданий дозвіл на здійснення невід’ємних поліпшень. Однак під час огляду приміщення, депутати помітили, що упродовж двох років підприємець не зробив жодних ремонтних робіт. Договір оренди закінчується через декілька місяців. Поліщук наголосив, що робитиме все для того, щоб не продовжували цей договір. На думку депутата, якщо немає громадської вбиральні у центрі міста, це незручно для гостей міста. Отож, Поліщук пропонуватиме повернути об’єкт у міську власність, зробити там ремонт та відкрити громадську вбиральню.

Депутат також вважає, що підземний перехід із торговельним центром несе потенційну небезпеку для міста:

«По-перше, немає гарантій, що забудовник завершить роботи, у нього можуть просто елементарно закінчитись гроші. По-друге, він не усвідомлює об’єм робіт, які потрібно буде зробити, запевнюючи, що закінчить за півроку. На мою думку, одні комунікації треба переносити півроку. Для того щоб зробити транспортну розв’язку, треба буде вирізати сквер біля управління поліції на Винниченка 11. Крім того, якщо виходи з підземного торговельного центру будуть побудовані, ви всі уявляєте, як спотвориться вигляд Театрального майдану».

IMG_2120

Також Поліщук наголосив, що не проводили жодних досліджень щодо необхідності підземних переходів саме у центрі міста. У Луцьку є місця, де підземні переходи справді необхідні, наприклад, поблизу гіпермаркету « Там Там».  Якщо ж створять паркову згідно цього проекту біля вулиці Глушець, то заберуть частину парку.

Краєзнавець Ігор Левчук зазначив, що територія Театрального майдану входить в охоронну зону двох пам’яток національного значення. Зараз передані матеріали в прокуратуру та стоїть питання про відкриття кримінального провадження.

Минулого року вдалося зупинити будівництво двоповерхового магазину там, де зараз  розарій біля брами собору. Цього літа проводили роботи екскаваторами праворуч від брами, де у 1926 році був розташований пам’ятник польським солдатам, які загинули під час оборони Луцька. Зараз на цьому місці буде торговельний павільйон, на який жодних дозволів та паспорту прив’язки немає. За словами Левчука, на всі роботи, які там проводяться повинне надавати дозвіл Міністерство культури. Міністерство надавало відповідь, що ніяких робіт вони не погоджували. Також є самобудом академія на залишках кладовища. Є серйозна загроза знищення комплексу монастиря бернардинів. Як зауважив Ігор Левчук, за драмтеатром був так званий «луцький Бродвей», де багато нововиявлених пам’яток. Є серйозна загроза, що центр міста зникне.

Нагадємо, що також відкрите уже одне кримінальне провадження стосовно будівництва на Ковельській, 17. Незаконну забудову планують і навпроти школи № 4 та у прибережній смузі річки Стир. 

IMG_2114 IMG_2116 IMG_2118

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев