Що робити у разі виникнення бородавок?

Є багато різних способів лікування бородавок. Найчастіше застосовується лазерна терапія та кріодеструкція. Саме останній метод використовує дерматологічна клініка у Львові. Це ефективний метод, який базується на знищенні заражених вірусом клітин шкіри. Обов’язково поговоріть зі своїм лікарем про ризики та переваги. У разі повернення бородавок може знадобитися кілька сеансів лікування. Нижче описані ті варіанти дій, до яких можна вдатися у разі виявлення ураження шкіри.
Не робити нічого
Близько 65% бородавок зникають самі собою протягом 2 років з моменту виникнення. Значною мірою це залежить від імунітету. Якщо він міцний, є більша ймовірність того, що організм самостійно знищить вірус. Однак без лікування ураження шкіри часто повертаються через деякий час після зникнення. Вичікувальна стратегія не рекомендована людям з множинними ураженнями шкіри, а також тим, у кого бородавки зберігаються довше 2 років.
Чим швидше ви позбудетеся проблеми, тим меншою буде ймовірність того, що вірус перейде на інші частини тіла.
Застосування хімічних засобів
Домашні методи лікування зазвичай базуються на «випалюванні» бородавки хімічними речовинами. У більшості випадків для цього використовують кислоти, такі як саліцилова чи молочна. Однак у такого підходу є кілька недоліків:
- Лікування може тривати до 3 місяців чи навіть довше.
- Деякі засоби є шкідливими для шкіри, особливо при тривалому застосуванні.
- При неповному видаленні бородавки вона через деякий час виросте знову.
- Пошкодження клітин шкіри кислотою може призвести до пришвидшеного розвитку бородавки.
Професійне лікування
Сьогодні для лікування бородавок найчастіше застосовують такі методи:
- Кріотерапія. Новоутворення заморожується рідким азотом. Під впливом дуже низької температури інфіковані клітини шкіри швидко відмирають. Для повноцінного лікування може знадобитися до чотирьох місяців регулярної кріотерапії. Однак для знищення невеликих уражень шкіри достатньо 1-2 сеансів терапії рідким азотом.
- Лазерна терапія. Новоутворення «випалюються». Недолік – доволі високий ризик виникнення рубців.
Перспективним методом лікування є вакцинація. Однак поки що вона не є досить ефективною, щоб витіснити традиційні способи видалення новоутворень.
Щоб знизити ризик повернення бородавки, бажано укріплювати імунітет і дотримуватися правил профілактики. Проконсультуйтеся з дерматологом, щоб отримати більше корисної інформації.