Що робити, щоб на лохині було багато солодких і смачних плодів?

news

Самостійне вирощування лохини хоч і здається дуже складним, але зовсім не складним. Знаючи його основні вимоги, можна швидко дочекатися смачних плодів. Ось кілька порад про те, як виростити лохину у своєму саду.

Чому варто мати лохину в саду?
Лохину кущову почали культивувати понад 100 років тому в Сполучених Штатах, звідси і народний термін «американка». Рослина швидко підкорила світ і кілька десятків років тому добралася до Польщі. Він чудово себе почуває в нашому кліматі і з кожним роком вирощує все більше і більше площ. Зараз Польща є другим за величиною виробником лохини в Європі, і лохина стала постійною частиною нашого, не тільки літнього, меню.

Лохина цінують не тільки за її смак, але й за поживні та оздоровчі властивості. Фрукти надзвичайно багаті кислотами та мінеральними солями, вітамінами (А, С та Е), антиоксидантами, клітковиною та багатьма іншими цінними для здоров’я речовинами. Систематичне вживання лохини зміцнює імунітет, знижує ризик онкологічних захворювань і уповільнює процеси старіння. Він покращує пам’ять і рефлекси, позитивно впливає на кровообіг і регулює рівень шкідливого холестерину. Це фрукти 21 століття і справжні суперфуди!

Місячний посівний календар на червень 2023: в допомогу для садівника, городника та квітникара

Як створити ідеальне місце для лохини?
Щоб кущі лохини приносили великі і солодкі плоди, вони повинні рости в сонячному і тихому місці. Грунт має бути злегка вологим, родючим і гумусним з кислою реакцією (рН 3,5-4,5). Ці два параметри (тобто освітленість і грунт) є вирішальними при вирощуванні лохини. У тіні, на сухому ґрунті, із занадто високим значенням pH (вище 6) кущі будуть погано рости і не плодоносити!

Місце повинно бути сонячним не менше 6 годин на день і бути подалі від високих дерев, які затінюють кущі та змагаються з ними за воду. Також його слід захищати від сильних вітрів, які, особливо ранньою весною, можуть стати причиною вимерзання квітів. Самі кущі досить морозостійкі. Більшість сортів добре переносять зими з морозами до -25 градусів, а деякі навіть більше.

Висаджувати кущі в горщиках можна протягом усього сезону, але найкращий час – осінь. Після посадки молоді рослини необхідно захистити від холоду, утепливши їх ще чутливу кореневу систему. Для цього біля основи куща слід укласти горбок з соснової кори або компосту. Захищені таким чином кущі повинні благополучно перезимувати і почати ріст ранньою весною.

Догляд за лохиною в 4 кроки
Регулярно ОБРІЗАЙТЕ гілочки лохини, щоб посилити плодоношення і стимулювати кущ до утворення нових пагонів.

ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, щоб ґрунт був кислим, щоб кущі росли здоровими. Якщо він занадто лужний, вони перестануть рости, цвісти та плодоносити.

ПОСАДІТЬ поруч кілька різних сортів лохини, щоб вони запилювали один одного.

ЗБИРАЙТЕ лохину, як тільки вона дозріє, дайте решті час посиніти.

Коли проводити процедури індивідуального догляду?
Обробки по догляду та місяці їх проведення (найоптимальніший час виділено жирним шрифтом):

ПОСАДКА – IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
ЖНИВА – VII, VIII, IX
РІЗАННЯ – II, III

“Суперфуди” для рослин або домашнє добриво, які ми часто викидаємо у смітник

Протягом усього сезону лохина потребуватиме підгодівлі, іноді мульчування, час від часу обрізки та поливу.

Для поливу найкраще використовувати дощову воду, так як вона слабокисла. Товстий шар мульчі (соснової кори, компосту або кислого торфу) дуже важливий для підтримки вологості ґрунту та запобігання росту бур’янів.

Лохина має досить неглибоку кореневу систему, тому потребує регулярного поливу, особливо під час травневої посухи та літньої спеки.

Як правильно обрізати кущі лохини?
Лохина, щоб плодоносити постійно і рясно, вимагає особливо омолоджуючої обрізки.
На молодих кущах обрізають тільки кінчики пагонів, щоб вони набралися сили і гарно поширювалися, а «нормальну» обрізку починаємо тільки на 4-5 річних кущах.
Обрізку проводять ранньою весною, до початку вегетації (в кінці лютого або на початку березня).
Плодоносять кущі на двох-трирічних пагонах, тому старші непотрібні, їх слід видаляти.
Також щорічно слід видаляти хворі, слабкі і відмерлі пагони, щоб вони зайво не затінювали крону і не ставали джерелом хвороб.

Помідори на городі: Коли потрібно очищати листя помідорів навколо плодів? Чи завжди це потрібно?

Як садити і удобрювати лохину?
Лохина має низькі вимоги до ґрунту, але дуже вимоглива до pH! Вони обов’язково повинні рости в кислому грунті.

Перед посадкою кущів варто перевірити рН ґрунту, і якщо він відхиляється від рекомендацій (зазвичай він занадто лужний), його необхідно підкислити (наприклад, сульфатом амонію або спеціальним підкислюючим добривом для лохини) або повністю замінити. з готовою підкладкою. Також можна змішати грунт з кислим торфом, компостом соснової кори і тирсою хвойних порід. Висаджувати кущі потрібно на відстані близько 1,5 м один від одного.

Цвітіння і запилення
Цвіте лохина навесні (у другій половині травня і в червні), тому вона піддається впливу весняних заморозків, які іноді можуть пошкодити квіти і навіть бутони і плодові бруньки. Хоча квіти лохини самозапильні (запилюються комахами – найчастіше бджолами), перехресне запилення пилком іншої рослини приносить набагато кращі результати. Вирощування поруч кількох сортів (цвітучих одночасно) забезпечить краще запилення, більший урожай і вищу врожайність.

Для моносортного вирощування рекомендована лохина «Bluecrop» – найпопулярніший сорт, дуже смачний і врожайний, морозостійкий і стійкий до хвороб.

Найбільш поширені помилки дачників-садоводів влітку

Плодоношення і збір врожаю
Розмір і форма ягід також залежить від сорту і коливається від 1,5 до 2,5 см в діаметрі. Плоди в кисті дозрівають поступово. Збирають кілька разів, кожні 5-7 днів, обов’язково тільки стиглі ягоди, але не раніше ніж через 5-6 днів після утворення синього кольору! Залежно від сорту лохина плодоносить кілька тижнів.

Сорти лохини можна розділити на:

РАННІ – з середини липня (наприклад, «Bluetta», «Bonus», «Duke», «Earliblue», «Patriot», «Spartan», «Sunrise»);

СЕРЕДНЬОРАННІ – у серпні (наприклад, «Bluecrop», «Bluegold», «Blueray», «Boniface», «Ivanhoe», «Pink Lemonade», «Toro»);

ПІЗНЬО – до кінця вересня (наприклад, «Brigitta», «Darrow», «Elizabeth», «Elliot», «Lateblue», «Nelson», «Rubel»).

0 Комментариев