Найбільш поширені помилки дачників-садоводів влітку

news

Сезон дач та городів саме у розпалі. Вже на підході перший врожай. І саме зараз починають виявлятися помилки, допущені раніше.

Давайте поговоримо про найпоширеніші.

Місячний посівний календар на червень 2023: в допомогу для садівника, городника та квітникара

1. Поспішили з висадкою розсади

Навіть на початку літа буває холодно і не для всіх культур така температура є комфортною. Перці, огірки, томати, баклажани можуть сильно постраждати від заморозків назад і просто низької температури на початку літа. Рослини можуть зупинитися у зростанні або зовсім загинути. Наслідки переохолодження помітні не відразу. Рослини будуть слабкими, можуть почати хворіти чи не захочуть формувати квіти, скинуть зав’язі.

Щоб цього не допустити, висаджуйте розсаду, тільки коли ризик настання заморозків назад буде мінімальний. Або використовуйте після посадки додаткове укриття навіть у теплиці чи парнику.

Чим гортензія садова відрізняється від гортензії букетної?

2. Внесли добриво в непридатний для цього час

Сухі добрива небажано вносити після поливу чи сильного дощу. Якщо добриво потрапить на листя, можуть виникнути сильні опіки, через стрес рослини запізняться з формуванням урожаю. Краще спочатку розпушити ґрунт, акуратно розподілити добрива, потім добре полити грядку і злегка загорнути добрива в ґрунт.

Рідкі підживлення, навпаки, не варто використовувати по сухому ґрунту. Попередньо добре пролийте ґрунт, а потім вже вносите добрива.

Не поспішайте з внесенням добрив: більшість з них починає працювати, тільки коли грунт і повітря прогріються до +10 … +12 град., Тому в холодний час відмовтеся від підгодівлі. При підживленні під корінь вносьте розчинені у воді мінеральні добрива ввечері. Якщо це зробити вдень, випаровування може обпалити листя. Поливайте обережно, не потрапляйте на листя, інакше можуть виникнути опіки.

3. Перегодували

При внесенні добрив суворо дотримуйтесь інструкцій. Якщо перегодувати рослини, вони активно формуватимуть листя, а от плодів можете і не дочекатися.

Рослини, що відлякують котів: як захистити свій сад від домашніх тварин

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев