САП може стати менш залежною від Офісу генпрокурора

news

Спеціалізована антикорупційна прокуратура може посилити свою самостійність та стати менш залежною від Офісу генерального прокурора – Кабмін ініціював законопроєкт, який вже направили на розгляд профільного комітету Верховної Ради.  

Аналітики Центру спільних дій пояснюють, що покращить проєкт закону №10060. 

Парламент пропонує наділити керівника САП більшими повноваженнями: він керуватиме прокурорами САП замість генерального прокурора. Також він стане заступником генпрокурора і матиме доступ до державної таємниці, самостійно визначатиме структуру і штат САП. Хоча керівника САП все ще призначатиме генпрокурор, кандидатів йому пропонуватиме комісія з шести осіб. ЇЇ склад порівно визначають Рада прокурорів та профільні міжнародні організації. Призначення має відбутися протягом трьох днів після подання комісії.  

Читайте також: На Волині чотирирічну дитину збив мотоцикліст

Керівник САП зможе призначати людей у свою команду за результатами відкритого конкурсу. 

До конкурсної комісії мають входити:  

  • три особи, визначені керівником САП;
  • три особи, визначені керівником САП на підставі пропозицій профільних міжнародних та іноземних організацій.  

Звільняти прокурорів САП буде дисциплінарна комісія з шести осіб, визначених Генеральним прокурором за пропозиціями міжнародних організації – раніше він це робив особисто. Крім того, кожні 5 років буде проводитись зовнішній аудит роботи керівника САП. Якщо результати перевірки виявляться незадовільними, його можуть звільнити.  

Аналітики Центру спільних дій відзначають, що цей законопроєкт просуне виконання зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом та забере в парламенту неконституційне повноваження делегувати членів конкурсної комісії для призначення керівника САП. Ці зміни можуть підвищити ефективність роботи органу.

Читайте також: Волинян заблукав у лісі: пошуки тривали майже до третьої години ночі

Фото ілюстративне з інтернету 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев