Російські дипломати використовували в ООН одну і ту ж промову 8 років

news

Повідомляє gazeta.ua

Російські дипломати використовували в ООН одну і ту ж промову з мінімальними змінами з 2008 по 2015 рік.

Про це повідомляє “РБК” з посиланням на блогера Юрія Штенгеля, який проаналізував викладені у відкритий доступ документи російського МЗС.

Перший раз промова, в якій згадувалося про неприпустимість переписування історії Другої світової, була виголошена російським представником у листопаді 2008 року.

Виступ Григорія Лук’янцева, який протягом декількох років був старшим радником постпреда РФ в ООН Віталія Чуркіна, випереджав голосування за проектом резолюції “Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов’язаної з ними нетерпимості”.

У 2009-2011 роки Третій комітет Генасамблеї ООН приймала резолюції з аналогічною назвою, їх Лук’янцев супроводжував виступами в наступні роки.

У 2012-му з аналогічною промовою виступав глава департаменту з гуманітарного співробітництва та прав людини МЗС РФ Василь Небензя.

У 2013 і 2014 роках промову Лук’янцева вимовляв інший російський дипломат – директор департаменту з гуманітарного співробітництва та прав людини МЗС Росії Анатолій Вікторов.

У 2015 році цю промову прочитав помічник представника постпреда РФ в ООН Віталія Чуркіна Євген Загайнов.

Представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що практика використання промов з мінімальними змінами “є нормальною, тому що мова йде про офіційно узгоджені позиції”.

Автор статті:

0 Комментариев