Реакція Офісу Омбудсмана та міської ради на дискримінацію дитини з інвалідністю у Ужгороді

news

Адміністрація дитячого розважального центру не пустила дитину на інвалідному візку до закладу.  

Читайте деталі Шокуючий випадок в Ужгороді: Дитину з інвалідністю не пустили до дитячого розважального центру

На ситуацію зреагували в Офісі Омбудсмана України Дмитра Лубінця. 

Мережею Facebook шириться повідомлення, в якому зафіксовано випадок порушення прав дитини з інвалідністю в дитячому розважальному центрі в Ужгороді на Закарпатті. Зокрема, її права на відпочинок і дозвілля. 

Як йдеться в повідомленні, адміністратори розважального центру відмовили дитині, яка пересувається на кріслі колісному, у відвідуванні закладу.

Для з’ясування обставин та отримання пояснень, до розважального закладу направлено запит, в якому наголошено на  неприпустимості будь-яких проявів дискримінації стосовно дітей з інвалідністю та представників інших маломобільних груп населення, а також на дотриманні принципу доступності у сфері послуг, відпочинку та дозвілля, доцільності створення безбар’єрного ігрового простору.

Крім того, були скеровані відповідні запити до Ужгородської міськради, Закарпатської ОВА щодо невідкладної перевірки зазначеної у повідомленні інформації та вжиття належних заходів реагування, у разі наявності правових підстав.

Як зазначив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, Україна, ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини та Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю, визначила їх частиною національного законодавства та взяла на себе зобов’язання дотримуватись їхніх положень, виконувати встановлені ними вимоги. 

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Згідно з Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю держави-учасниці вживають належних заходів для того, аби діти з інвалідністю мали рівний з іншими дітьми доступ до участі в іграх, проведенні дозвілля, відпочинку та у спортивних заходах, зокрема, в межах шкільної системи.

Питання забезпечення рівності прав і свобод осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, як однієї з найбільш вразливих категорій громадян, перебуває на контролі Уповноваженого” – йдеться у повідомленні Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. 

Також осторонь не залишилася й Ужгородська міська рада, представники міськради завітали до керівництва закладу на розмову. 

“На  неприпустимості проявів дискримінації до дітей з інвалідністю наголосив заступник міського голови Артем Погорєлов на зустрічі із керівництвом дитячого розважального центру Kids Club в Ужгороді. Мова про обурливий випадок, оприлюднений у соцмережах, коли працівники цього закладу не пустили у приміщення на день народження дитину із ДЦП на кріслі колісному.

За дорученням міського голови Богдана Андріїва до розважального центру заступник міського голови навідався разом із директоркою департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради Аллою Келемец та радником міського голови Григорієм Шевчуком. У розмові закцентували на дотриманні принципу доступності у сфері послуг, відпочинку та дозвілля, доцільності створення безбар’єрного ігрового простору.  

Керівниця закладу відзначила, що їй та всьому колективу дуже прикро, що стався такий випадок. Додала, що ніхто не мав наміру образити дитину чи обмежити її у правах. Висновки зробили, правила відвідування закладу змінили, із персоналом провели відповідну роз’яснювальну роботу, виправлять і решту недоліків. 

В Ужгородській міській раді створять робочу групу, яка ближчим часом розпочне перевірки громадських закладів щодо забезпечення дотримання умов безперешкодного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Бізнесу нагадають та наголосять на безумовному дотриманні  чинного законодавства України, яке визначає необхідність забезпечення людям з інвалідністю доступності фізичного, соціального, економічного та культурного оточення, охорони здоров’я та освіти” – йдеться у повідомленні Ужгородської міської ради. 

Читайте також Офіцер польської прикордонної застави врятував життя маленькому українцю 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев