Приготуй в’ялені помідори і побалуй усіх італійською диковинкою
Дізнайся, як приготувати в’ялені помідори, і запасись ними для створення вишуканих страв італійської кухні. Рецептом в’ялених помідорів у духовці поділилися на tochka.net.
Не зовсім звичні для нашої кухні в’ялені помідори набули величезної популярності в Італії. Такі помідорчики смачні й самі по собі, але додані у різноманітні страви, вони привносять пікантну нотку і милу різноманітність.
Спробуй “подружити” в’ялені помідори з пастою, піцою, салатами, рибою, м’ясом. Та й просто шматочок свіжого хліба із в’яленими помідорами – чудова і несподівана закуска.
В’ялені помідори
Іінгредієнти:
- 1 кг помідорів (сливка),
- 2 зубки часнику,
- 200-300 мл олії,
- сухі трави і спеції за смаком: розмарин, орегано, базилік, чебрець, петрушка, кріп,
- чорний мелений перець за смаком,
- кухонна сіль за смаком.
Як приготувати в’ялені помідори в духовці:
- Щоб приготувати смачні в’ялені помідори, вибирай стиглі, м’ясисті плоди, непогано підходять для цих цілей помідори сорту “сливка”.
- Помідори помий і обсуши. Поріж на половинки, а великі – на четвертинки.
- З помідорів виріж плодоніжки, видали сердцевинки з насінням, оскільки з ними помідори готуються трохи довше і мають вже інший смак. Їх, до речі, можна не викидати, а використовувати паралельно для приготування інших страв, наприклад, аджики або томатного супу.
- Деко застели папером для випічки і розклади на ньому помідори щільно одне до одного. У міру висихання помідори значно зменшаться за розміром. Кожну часточку помідора посоли, поперчи і змасти олією.
- Відправляй деко з помідорами у розігріту до 60-100°C духовку на 5-8 годин. Чим більші шматочки, тим довше вони в’ялитимуться. Щоб волога випаровувалася швидше, дверцята духовки можна трохи відкрити. Протягом цього часу стеж за станом в’ялених помідорів і за необхідністю регулюй температуру, щоб вони не згоріли.
- Готові помідори мають бути трохи вологими, не пересушеними і легко гнутися, а не ламатися. Дістань в’ялені помідори з духовки і остуди.
- На дно невеликої чистої банки налий 1-2 ст. ложки олії. Поклади трохи сухих трав і нарізаний тонкими часточками зубчик часнику.
- Наповни банку приблизно на 1/3 в’яленими помідорами, потім залий їх олією і поклади спеції і часник. Повторюй, чергуючи, ці шари, поки банка не наповниться.
- Помідори у банці трохи утрамбуй і залий олією так щоб вона повністю їх покривала, інакше помідори в’ялені можуть зіпсуватися при тривалому зберіганні.
- Закрий банку кришкою і постав у прохолодне темне місце на тиждень, щоб помідори настоялися і просочилися олією і ароматом спецій. Чим довше постоять в’ялені помідори, тим вони будуть смачніше.
Також можна зберігати в холодильнику в’ялені помідори на зиму. Закатувати не потрібно. Помідори можуть зберігатися близько 6 місяців.
Читайте також: Помідори без оцту – кращий рецепт всіх часів, навіть розсіл можна пити
Способів приготування сушених та в’ялених помідорів досить багато. Томати за смаком ідентичні тим, які експортують із Італії, спробуємо приготувати в електросушарці.
Інгредієнти:
помідори,
італійськ трави,
морська сіль,
суміш перців мелена,
оливкова олія.
Приготування:
Найкраще для визначеної мети підходять подовгасті м’ясисті плоди – так звані «сливочки», в них найменше води. Хоча я сушила й солодкі салатні, і прості кругленькі. Плоди слід помити обсушити й розрізати навпіл (великі на четверо). Чайною ложкою вибрати насіння, видаливши сік та частину м’якоті (у вас мають вийти такі собі пусті «чашечки»).
Налити в тарілку трішки олії й силіконовим пензликом злегка змастити кожну половинку томатів зсередини та зовні. Після кожної такої нескладної процедури по черзі складати помідорки на піддони сушарки.
В окремій ємності приготувати суміш трав (приправ), які підходять для томатів (у мене готова суміш італійських трав, але підходять чебрець, розмарин, базилік, орегано). Сюди ж додати сіль та перець. Потім кожну помідорну часточку посипати ароматною сумішшю.
Поставити піддони у сушарку, попередньо перевіривши, чи не підтікає знизу сік (якщо таке сталося – швидко прибирати його серветкою).
Ввімкнути посилений режим і сушити доти, поки томати не вкриються легкою скоринкою
Після цього перемкнути сушарку на легкий режим сушіння і довести продукт до стану «кураги» (помідори мають бути не хрусткими, а еластичними, ніби гумовими, при натисканні сік не повинен виділятися).
Готові томатні часточки охолодити й підготувати до зберігання.
Існують варіанти заливки томатів соняшниковою (оливковою) олією з подальшим зберіганням їх у герметично закритій банці. Проте можна зберігати їх і в пакеті у морозилці. Або ж у скляній банці в холодильнику.
В’ялені томати можна додавати практично до всіх м’ясних і овочевих страв – там вони не розварюються й залишаються досить щільними, а також діляться з іншими продуктами неповторним смаком і ароматом. Та й самі по собі такі помідорки дуже смачні й цілий рік як свіжі – відмовитися від них, одного разу спробувавши, практично неможливо!
Актуально: Пікантні помідори — смачна закуска за декілька хвилин
Автор статті: Ірина Велігурська