Порошенко розказав, яку політику вестиме щодо Криму

news

Повідомляє gazeta.ua

Україна захищатиме права українців і татар в окупованому Росією Криму.

Про це президент Петро Порошенко заявив під час зустрічі з міністрами закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерсом, Люксембургу – Жаном Ассельборном та Нідерландів – Бертом Кундерсом.

“Крим – це територія України. Ми будемо захищати законні інтереси кримськотатарського народу і всіх українців, які проживають на окупованій території. І сподіваємось, що наші міжнародні партнери і надалі будуть дотримуватись політики невизнання окупації Російською Федерацією Криму”, – сказав глава держави.

Він подякував за тверду позицію ЄС щодо невизнання анексії Росією українського Криму та збереження санкцій у зв’язку із ситуацією на півострові.

“Ситуація в Криму нас дуже турбує, оскільки сотні тисяч українців, в тому числі кримськотатарського походження, сьогодні зазнають брутального тиску з боку російської влади”, – зазначив глава держави.

“Нас не влаштовує сьогоднішній статус-кво, коли окупаційна влада нехтує базовими правами кримськотатарського народу. Наслідком цієї безвідповідальної поведінки ми бачимо суттєве загострення між громадськими активістами та окупаційною владою Криму”, – заявив Порошенко.

Він нагадав про пропозицію припинити вантажне транспортне сполучення та товарообіг з Кримом. Президент також висловив впевненість, що питання енергопостачання має вирішуватись робочою групою в комплексі з вищевказаними завданнями.

0 Комментариев