ОПОРА для лучан: «Заміна ламп дозволить заощадити до 80% електроенергії»

news

14 квітня у Луцькому міському центрі зайнятості відбувся черговий інформаційний семінар на тему «Енергозбереження вдома. Прості поради для кожного». Захід організувала Громадянська мережа ОПОРА зі підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Для зменшення споживання енергетичних ресурсів у побуті представники ОПОРИ розповіли лучанам прості поради, дотримуватись яких може кожен. Виконуючи ці правила, можна достатньо швидко переконатись у дієвості.

Поради активістів стосувались, перш за все, роботи побутових пристроїв, популярних у наших помешканнях. Зокрема, потрібно купувати енергоефективне обладнання, яке має спеціальне маркування від класу А до G (клас А ++ – найекономніший).

«Прості побутові звички можуть допомогти зекономити на комуналці у два-три рази. Для прикладу, лише заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі дозволить заощадити 75-80 % електроенергії, адже їх світлова віддача в 5 разів більша. Повне завантаження пральної машини може зекономити 10-15 % електрики. А користуючись пралкою у правильному режимі прання – економимо близько 30 %», – прокоментувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Ірина Кантарія.

15.04_Луцьк_Інформаційна зустріч 1

 

Під час семінару ОПОРІвці наголосили також на вторинному використанні сировини. Для зменшення побутових відходів сміття варто складати у два окремих контейнери: для органічних (наприклад, їжі) та неорганічних відходів (усе, що можна переробити). Сміття зі скла, паперу, пластику та металу треба викидати у спеціалізовані контейнери. Макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаси, алюмінієві банки та склобій потрібно здавати у пункти прийому вторинної сировини. А якщо взяти із собою у супермаркет еко-сумку, не доведеться щоразу купувати поліетиленові пакети.

Представники ОПОРИ акцентували також на необхідності утилізації батарейок, адже через наявність у них важких металів викидати їх разом зі звичайними побутовими відходами не можна. Так, одна пальчикова батарейка може забруднити близько 400 літрів води або 20 кв. м ґрунту.

15.04_Луцьк_Інформаційна зустріч 2 15.04_Луцьк_Інформаційна зустріч 3

 

«Заощаджувати повинні всі, не важливо – працює людина чи ні. Тепер намагатимусь ходити до магазину з еко-сумкою, щоб кожного разу не купувати пакет. І кошти збережу, і довкілля», – поділилась враженнями учасниця семінару пані Світлана.

На завершення зустрічі усі учасники отримали брошури «10 порад, як зберегти тепло у вашій оселі» та листівки «Програма підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів», підготовані за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев