Одеса готується до курортного сезону: ціни на відпочинок цілком лояльні

news

Одеса готується до курортного сезону 2024. Третій рік поспіль місто прийматиме туристів в умовах повномасштабного вторгнення.

Звичайно, напливу бажаючих відпочити на березі моря не очікують, але вони точно будуть. Адже одесити вже відкрили пляжний сезон, коли температура повітря піднялася до +20 градусів.

За інформацією Одеської ОВА офіційно будуть відкриті пляжі та можна буде купитися у морі.

Буде встановлено часові рамки: з 08:00 до 20:00.

На даний час відомо про заплановане відкриття шістьох пляжів:

  • пляж Калетон;
  • інклюзивний пляж;
  • муніципальний пляж (район 14 Фонтану);
  • пляж «Ікра»;
  • пляж «Чайка»;
  • муніципальний пляж (район 10 Фонтану)

Під час повітряної тривоги, при виявленні підозрілих предметів, під час шторму від 2-х балів, на берегових спорудах (пірсах, траверсах, хвилеломах) поза зонами для купання перебування людей заборонено,

– попередив глава області.

Також на спільній нараді мера Одеси Геннадія Труханова очільника Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера з представниками одеського бізнесу вирішили розширити час продажу алкогольних напоїв на годину, до 23:00.

До слова, Одеса може стати єдиним містом, де дозволять купатися у морі.

Міський голова пояснював, що можливість купання в Одесі забезпечується завдяки наявності хвилеломів на пляжах, до яких можна закріпити сітки. Наявність цих сіток гарантувала відсутність летальних випадків під час купання у місті минулого року.

Планується відкриття пляжів на початку червня цього року, але це буде залежати переважно від зовнішніх безпекових умов і рівня готовності для прийому відвідувачів.

Пляжі мають бути відкритими на початку червня. І зараз, звичайно, є питання і щодо персоналу, щоб якісно обслуговувати клієнтів. Треба робити висновки з того, що відбувається в країні, і туристичний сезон має бути. Ми не можемо обіцяти, яким саме, і планувати точно не будемо,

– зазначив голова департаменту культури Іван Ліптуга.

Незважаючи на складну безпекову ситуацію, Одеса робить кроки до відновлення туристичного сезону. Деякі місця міста вже доступні для відвідування, а ті, що й досі закриті, планують відкрити найближчим часом.

З метою забезпечення безпеки та доступності для всіх, військова адміністрація міста розробила план створення безпечних та інклюзивних маршрутів. Ці маршрути будуть представлені вже у травні, що дозволить туристам легко та безпечно досліджувати місто.

Важливим фактором для залучення туристів також є наявність бомбосховищ у готелях та інших громадських місцях. Законодавство чітко визначає, що заклади, які обслуговують людей, не можуть працювати, якщо у них немає укриттів або чітких інструкцій для клієнтів щодо того, де знайти найближче укриття.

У разі повітряної тривоги, окрім бомбосховищ, укриттям може слугувати підземний паркінг, який має відповідний дозвіл від Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Що по цінам?

У зв’язку воєнним станом, ціни на відпочинок в Одесі досить прийнятні. Найвідоміші готелі можуть варіюватися від 1500 до 2000 гривень за добу у червні. Скромніші готелі пропонуються за 800-1000 гривень за добу. У приватному секторі вартість, звісно, буде дещо нижчою – пише OBOZ.UA з посиланням на заступника голови комітету з туризму Торгової палати України Володимира Царука.

Скільки коштує відпочити в Одесі у червні ( за інформацією OBOZ.UA)

Доба відпочинку в середині червня у тризірковому готелі Одеси коштуватиме 1000-1500 грн. У 5-зірковому – 3500 і вище.

Що стосується апартаментів та гостьових будинків – ціни від 600 до 1000 грнУ хостелі можна зняти номер за 300-500 грн.

У 2021 році ціни були приблизно такими ж: 260-400 грн. Кімната у гостьовому будинку – від 700 грн, у 2021 році – від 650 грн.

Номери у приватному секторі у червні можна зняти за 1600 грн на трьох. Але можна знайти і дешевше – 500-700 грн. У 2021 році подібні номери коштували 600 грн на двох та 750 грн на трьох.

У зв’язку із ситуацією тепер серед переваг житла вказують не тільки наявність кондиціонера та бойлера, а й наявність бомбосховища і генератора.

Ті, хто здає квартири у новобудовах, також вказують наявність підземної парковки, куди можна спуститися під час російської ракетної атаки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Смачне та здорове: презентовано оновлений збірник рецептів для шкільних їдалень України

Путівки в “Артек” стануть доступнішими: розширено перелік категорій дітей, які можуть отримати безкоштовну путівку

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев