Обережно! Недоказова реабілітація: Дарсонваль – МОЗ попереджає

news

Довкола нової системи реабілітації досі циркулює безліч міфів. Частина з них – не про активну реабілітацію, а про «чудодійні» апаратні методи, які обіцяють перетворити складний і тривалий процес активного відновлення пацієнта на відпочинок.

 Яскравим представником напряму є так званий Дарсонваль. Це метод апаратної фізіотерапії, який, за словами деяких «експертів», має якийсь «лікувальний» ефект. В основі його роботи лежить використання високочастотного змінного електричного струму. Він буцімто стимулює біоелектричні та біохімічні процеси в клітинах.  Автор винаходу – французький фізик J.A. d’Arsonval. І хоча у 1891 році йому вдалося створити це «диво інженерної думки», пояснити механізм його дії на організм людини та довести ефективність він так і не зміг.

Як тільки не застосовують «його величність» Дарсонваль:

  • для реабілітації пацієнтів;
  • для лікування болю в м’язах та спині;
  • для лікування невралгій та невриту;
  • для лікування грижі;
  • для лікування варикозу;
  • у разі розладів сну тощо.

Втім, вимушені вас розчарувати – з доказовою та традиційною медициною цей прилад не має нічого спільного.

Науковий бік згаданого нами апарата шкутильгає на обидві ноги. Ні Pubmed, ні Cochrane, ні FDA, ні JAMA – нічого не знають про Дарсонваль. Є лише невеличка стаття від голландського Міністерства охорони здоровʼя, де вони НЕ рекомендують використання цього приладу в медицині. Причина заборони – дослідження, які доводять його неефективність. Та попри це дехто й досі продовжує використовувати Дарсонваль для лікування й реабілітації військових і цивільних.

Під час повномасштабної війни, розв’язаної росією, ми не маємо права витрачати дорогоцінний час пацієнтів на неефективні, недоказові методи лікування та реабілітації. Наші люди потребують ефективної медичної допомоги і якісного відновлення.

Нагадаємо, всі послуги з ДОКАЗОВОЇ реабілітації – безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев