Глушник автомобіля: схема глушника, неполадки та ремонт

news

Після згоряння горючої суміші утворюються відпрацьовані гази. Вони виходять через випускні колектори у вихлопну систему автомобіля. Конструктивно система вихлопу має каталізатор та глушник. Перший призначений для розкладання шкідливих сполук відпрацьованих газів, роблячи їх тим менш небезпечними для навколишнього середовища. Глушник виконує не менш важливу функцію знижуючи рівень шуму вихлопної труби. Відбувається це завдяки переміщенню вихлопних газів каналами, утвореними шляхом спеціальних перегородок і сформованих з них камер в корпусі глушника. Коливання звукових хвиль поглинаються стінками камер і перетворюються на теплове випромінювання.

З чого складається глушник автомобільний

Існує два види таких пристроїв: резонансний та прямоточний. Перший набув ширшого поширення. Оскільки конструктивно в бензиновому та дизельному двигуні система вихлопу відрізняється, вона встановлюється за каталізатором, якщо машина оснащена бензиновим двигуном, або за сажевим фільтром на дизелі. Його конструкція включає такі елементи:

  • Труби в передній та задній частині пристрою.
  • Металевий корпус.
  • Впускна труба.
  • Внутрішні перегородки у кількості трьох штук.
  • Випускна труба.

Передня та задня труба мають перфорацію, корпус пристрою овальної форми.

Як працює глушник

Минаючи каталізатор, вихлопні гази йдуть в резонатор, який має камери з перерізом, що відрізняється один від одного. Завдяки цьому поглинаються коливання. Іншими словами, вихлопна система спочатку звужує потік і утворюється акустичний опір. Переходячи в камеру великого перерізу, потік розширюється і відповідно звукові хвилі розсіюються.

Також поглинання шуму відбувається завдяки перенаправленню потоку газів. Завдяки тому, що глушник автомобільний має перегородки, рух потоку змінюється мінімум на 90 градусів, що призводить до поглинання коливань із високою амплітудою. Також цьому сприяє перфорація у трубках. Вони розташовані на зміщеній по відношенню один до одного осі. Таке рішення дозволяє гасити будь-які звукові хвилі, незалежно від їхньої частоти.Універсальний глушник, крім перегородок з камерами різного перерізу, має у своїй конструкції шумопоглинаючі матеріали. Найчастіше їх виготовляються самі перегородки.

Як працює універсальний глушник прямоточного типу

Попри широке поширення резонансного глушника, він має один недолік. Через зміни напрямку руху потоку з’являється ефект протитиску. Оскільки у більшості машин вихлопна труба оснащується резонансним глушником, деякі власники авто змінюють їх на прямоточний, щоб унеможливити протитиск. Він має спрощений принцип роботи. Зокрема через камери прямоточного глушника проходить труба з перфорованою поверхнею. Тому поглинання звуку відбувається завдяки інтерференції, яка потребує звуження потоку.

Що стосується неполадок та ремонту, в основному потрібно купити глушник якщо старий пошкоджений корозією. Позаяк відпрацьовані гази є агресивним середовищем, вони негативно впливають на начинки вихлопної труби. А зовні вона знаходиться під впливом вологи та бруду. Все це сприяє появі корозії, і не завжди майстер може усунути отвори, що утворилися, за допомогою зварювальних робіт.

0 Комментариев