Чим гортензія садова відрізняється від гортензії букетної?

Гортензія – один з найбільш цінованих садових квітів. Він досить простий у вирощуванні, а виглядає дуже чарівно і декоративно. Найпопулярнішими видами є гортензія садова і гортензія букетна. Чим відрізняються ці дивовижні рослини?
Гортензії – унікальні декоративні рослини
Гортензія садова (лат. Hydrangea macrophylla ) і гортензія букетна (лат. H. paniculata ) — листопадні чагарники, що належать до родини гортензієвих. Батьківщиною цих екзотичних рослин є Японія, але в Європі вони розселилися вже більше двох століть. Тут дуже часто можна зустріти штучно виведені види і різні гібриди.
Як правильно застосовувати джріжджі, щоб збільшити свій урожай?
Латинська назва гортензії – Hydrangea , означає вмістилище для води. Ці рослини сильно страждають від посухи, тому, вирішуючи їх вирощувати, слід забезпечити регулярний полив . Також гортензії слід правильно удобрювати , так як вони інтенсивно поглинають поживні речовини з грунту.
Якщо правильно доглядати за кущами гортензії, вони можуть радувати своєю неповторною структурою, забарвленням і розміром. Незалежно від виду, гортензії можуть створити надзвичайно барвистий і химерний простір у кожному місці, де вони розташовані.
Гортензія садова – зовнішній вигляд і догляд
Садова гортензія – це чагарник, який досягає до 1,5 метрів у висоту. Його листя темно-зелені, шорсткі, яйцеподібні. У свою чергу, суцвіття переважно кулясті , але зустрічаються також плоскі та гроновидні різновиди. Що стосується кулястих суцвіть, то вони можуть досягати в діаметрі до 30 сантиметрів. Дуже часто буває так, що квіти настільки великі, що після сильних дощів не можуть утриматися у вертикальному положенні і їх пагони лежать на землі.
Кущі цієї гортензії дозволяють отримати дивовижний ефект у всіх затінених зонах саду. Що стосується забарвлення, то квіти мають відтінки білосніжного і червоного, рожевого, блакитного і навіть фіолетового. З роками вони часто змінюють колір залежно від реакції ґрунту . Часто буває, що синя гортензія, посаджена в саду, через кілька років зацвітає рожевим.
Садові гортензії – рослини, які середньо переносять зимівлю. У деяких регіонах Польщі (переважно східних) вони можуть сильно постраждати. Під час зими і морозів їх варто захистити – вкрити і накрити додатковим шаром мульчі . А якщо гортензії вирощуються в горщиках, то на зиму їх можна перенести в прохолодне приміщення.
Як укоренити троянду з букету?
Гортензія садова – рослина, яка:
- зазвичай утворює кулясті суцвіття,
- цвіте на дворічних пагонах ,
- любить теплі, злегка затінені місця ,
- середньостійкий до морозів,
- погано переносить обрізку , а неправильно проведена обробка може призвести до відсутності цвітіння рослини.
Букетна гортензія – зовнішній вигляд і догляд
Букетна гортензія – рослина, суцвіття якої мають характерну конічну або яйцеподібну форму, досягаючи в довжину до 40 см. Спочатку вони білі, а з часом змінюють колір на рожевий, червоний або зелений. У свою чергу, листя цього чагарнику яскраві, довгасті і загострені на кінцях.
Квітки гортензії дуже довго тримаються на пагонах, а коли вони побуріють і засохнуть, їх можна використовувати для створення багатьох цікавих прикрас, наприклад, сухих букетів .
Букетом гортензії можна доповнити будь-який садовий простір в світлих місцях і позбавлених дерев і чагарників.
Як виростити троянду в картоплі: поради дачникам
Букетна гортензія – рослина, яка:
- утворює конічні суцвіття (вони можуть бути дуже великими),
- цвіте на однорічних пагонах ,
- чудово почувається на сонці ,
- добре переносить зиму, навіть сильні морози,
- необхідно ретельно обрізати щороку .
Якщо говорити про обрізку букетних гортензій , то це заняття слід проводити пізньої осені, в лютому або на початку березня. Забезпечивши букетної гортензії належний догляд, ви зможете насолоджуватися незвичайним оформленням свого саду влітку. Це може привнести в нього дуже барвистий і унікальний акцент.
Манікюр в квіточки на липень – коли ж малюквати, як не влітку