На Волині шахраї хотіли «розвести» подружжя пенсіонерів на три тисячі доларів

news

85-річний житель міста Володимира-Волинського Микола Сільчук звернувся до журналістів, аби розповісти про випадок, що стався вночі з 27 на 28 лютого. Про це пише «Місто вечірнє».
-Ми з дружиною мешкаємо самі. Троє наших синів проживають у Володимирі, але окремо. В ніч з суботи на неділю приблизно о другій годині, коли ми давно спали, задзвонив квартирний телефон. Дружина підняла трубку. Хтось схвильованим голосом, дуже схожим на голос нашого сина Ярослава, повідомив неприємну новину. Марія одразу збудила мене і каже: «Славік потрапив у біду! Син побив якогось чоловіка, його затримала поліція, зараз він знаходиться у слідчого. Сказав, треба заплатити три тисячі доларів, щоб його випустили. Він продиктував номер мобільного, на який ми маємо зателефонувати, щоб домовитись, як передати гроші. Сам Ярослав подзвонити не може, бо у нього забрали телефон», – розповідає Микола Федорович.
Перше, що зробив розхвильований пенсіонер, це зателефонував середньому синові Віктору. Він проживає неподалік, тож швидко прибіг до батьків. Тоді Микола Федорович набрав номер мобільного, який дав «затриманий» Ярослав.
-Мене запитали, де ми живемо. Я сказав адресу. Поцікавилися, чи є у нас три тисячі доларів. Звичайно, таких грошей у нас не було. Але у відповідь на запитання я запропонував невідомому співрозмовнику приїхати, мовляв, особисто поговоримо. Він погодився. Коли ж я запитав, на якій машині він приїде, то почув якісь приглушені незрозумілі слова. Жінка чула нашу розмову, сказала, що вийде зустріти «гостя», і одразу ж побігла на вулицю.
А тим часом Микола Федорович, трішки отямившись від шоку, зателефонував Ярославу. Той підняв трубку і сказав, що спить удома…
-Я покликав дружину до хати і став набирати номер поліції «102», але ніхто не відповідав. Після четвертої невдалої спроби я в довіднику знайшов міський номер чергового – тільки так додзвонився і розповів про нічну пригоду. А наступного дня особисто завітав у поліцію і мав розмову зі слідчим.
Микола Федорович каже, що не раз чув про подібні випадки шахрайства, навіть особисто знає двох людей, яких хотіли аналогічним чином обдурити. А коли сам потрапив у таку ситуацію, то дуже перелякався і розгубився. Навіть був готовий шукати потрібну суму, аби допомогти синові.
Чоловік вирішив розповісти цю історію, аби застерегти читачів від непродуманих вчинків. Любителі легкої наживи працюють за давно відпрацьованою схемою. Спритники навмисне обирають час, коли люди сплять. Прокинувшись від дзвінка та будучи ошелешеними лихою звісткою, вони керуються емоціями, а не здоровим глуздом. Тому й потрапляють на гачок до шахраїв.
Щоб не вскочити в халепу, за таких обставин у першу чергу треба намагатися зв’язатися з поліцією, а не займатися самодіяльністю.

Міла Сергєєва

0 Комментариев