На Волині нема радіоактивного забруднення?

news

Про це відомо зі звіту Північно-західної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України на території Волинської області за IV квартал 2015 року, оприлюдненого на сайті облдержадміністрації.

Північно-західна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України, як територіальний орган Державної інспекції ядерного регулювання України, забезпечує реалізацію державної політики у сфері використання ядерної енергії на території Північно-західного регіону: Волинської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей.

Діяльність із використання джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) на території Волинської області проваджують понад 90 суб’єктів господарчої діяльності: підприємств, організацій та установ різних форм власності. Переважна більшість із них – це медичні установи, які використовують ДІВ у рентгенівській та радіонуклідній діагностиці, променевій терапії.

Станом на 31 грудня 2015 року 60 суб’єктів мають ліцензії на провадження діяльності з використання ДІВ, видані у встановленому порядку Північно-західною Держінспекцією.

Упродовж ІV-го кварталу поточного року Північно-західною Держінспекцією розглянуто 8 заяв від суб’єктів господарської діяльності Волинської області на внесення змін до чинних ліцензій на провадження діяльності з використання ДІВ. За результатами розгляду поданих заяв Ліцензійною комісією Північно-західної Держінспекції прийнято рішення щодо переоформлення ліцензії Волинською митницею ДФС України (Ягодинська митниця Міндоходів) та внесення змін до діючих ліцензій: Локачинської центральної районної лікарні, Державному закладу «Вузлова лікарня станції Ковель ДТГО «Львівська залізниця», Рожищенської центральної районної лікарні, Волинської обласної клінічної лікарні, Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання. Також суб’єкта господарської діяльності: Луцька центральна районна лікарня та Управління Служби безпеки України у Волинській області, заяви яких на внесення змін до діючих ліцензій знаходяться на розгляді.

У напрямку здійснення державного нагляду за дотриманням суб’єктами господарчої діяльності Північно-західного регіону вимог чинного законодавства України, норм, правил і стандартів із ядерної та радіаційної безпеки та умов ліцензій на провадження окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, Північно-західною Держінспекцією протягом ІV кварталу 2015 року було проведено, згідно плану-графіку 4 інспекційні обстеження та 1 інспекційна перевірка.

Порушень ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ суб’єктами Волинської області, які б призвели або могли призвести до несанкціонованого опромінення або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, у ІV-му кварталі 2015 року не виявлено.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев