Ліфт чи актовий зал: у Луцькому навчально-реабілітаційному центрі протистояння батьків

news

У комунальному закладі «Луцький навчально-реабілітаційний центр» ремонтуватимуть і актовий зал і встановлюватимуть зовнішній ліфт.

Про це йшлося сьогодні, 30 травня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Як зауважив голова комісії Павло Данильчук, під час минулого засідання комісії стало відомо, що  1,8 мільйона гривень, які передбачалися для виділення на капітальне будівництво та реконструкцію частини корпусу з облаштуванням ліфта рекомендували забрати на капітальний ремонт актового залу, з обгрунтуванням того, що дітей там лише троє і є можливість їх розмістити на першому поверсі. Однак, як повідомив Данильчук, до нього звернулися батьки і ситуація там виявилась дещо інша.

Директор Луцького навчально-реабілітаційний центру Леся Волинець розповіла, що їхній заклад побудований в приміщенні колишньої школи № 8 у 1961 році і з того часу ремонт актового залу не здійснювався. У 2006 році піднімали питання побудови ліфта, але у міському бюджеті не було коштів. Деякі ремонтні роботи у приміщенні НРЦ зроблено, залишилося питання побудова ліфта і капітальний ремонт актового залу.

Як зазначила директор, 19 травня відбулися батьківські збори, де проголосували за те, щоб просити міську раду все таки в першу чергу виконати капітальний ремонт актового залу. Після того батьківський комітет на чолі з головою написав звернення в міське управління освіти, щоб посприяти у виділенні коштів на ремонт актового залу. Крім того є таке ж звернення до депутата Алли Надточій.

За словами директора, на сьогодні у закладі на візочках є одна учениця в 10-у класі, але цей клас на першому поверсі, двоє учнів у 8-Б класі, які на візочках, але пересуваються в супроводі дорослих. Двоє учнів на візочках у 7-Б класі, які на індивідуальній формі навчання, вони приходять в школу на виховні заходи. Ще на індивідуальній формі навчання є шість учнів-візочників, четверо з них у початкових класах, які на першому поверсі (але ці діти приходять тільки на виховні заходи) і двоє учнів є на індивідуальній формі навчання – до школи не приходять, бо у батьків немає можливості їх приводити.

Батько учня 7-го класу Богдан Чайка заявив, що питання про ліфт на батьківських зборах не піднімали зовсім, було тільки питання актуальне ремонту.

«Моя дитина, як і ваші діти теж хоче ходити до однолітків і ходити в школу. Не треба закривати нас вдома в хаті, щоб педагоги приходили до нас. Ми маємо повне право користуватися навчальною базою школи, щоб діти на перервах, під час виховних заходів були присутні з однолітками в класі, говорили, спілкувалися, обмінювалися досвідом, вчилися відстоювати свою думку і т. і.», – зауважила Наталя Чайка, мама 13-річного хлопчика з особливими потребами.

Вона розповіла, що завдяки ініціативі батьків за підтримки Луцького міського голови Миколи Романюка,  а також депутатів Луцької міської ради у 2016 році було виділено кошти і зроблено проектно-кошторисну документацію для встановлення зовнішнього ліфта у Луцькому навчально-реабілітаційному центрі. Залишається виділити кошти власне на обладнання закладу ліфтом.

За словами мами, вкінці травня за кілька днів до закінчення начального процесу, перед сесією міськради раптово адміністрація школи нібито вирішує це питання. Мама вважає, що адміністрація школи хоче просто показати громадськості, що проблему знято, тому це висвітлили у засобах масової інформації. Наталя Чайка також зауважила, що перевели на перший поверх лише 8-Б клас, де навчаються такі дітки.  Мама зауважує, що постає логічне запитання, чому це зробили в останні дні навчального року саме перед сесією, чому не зробили цього 8 років назад, коли ці діти прийшли тільки в школу.  Окрім того вона повідомила, що насправді з вадами опорно-рухового апарату в школі є більше 20 діток.

Наталя Чайка розповіла, що спілкувалась з батьками цих дітей, яких перевели на перший поверх. Для дітей це недобре: на першому поверсі на підлозі покладена плитка, ці діти ходять за допомогою ходунків і плитка їм дуже слизька, вони можуть впасти. Окрім того їх перевели в такий клас, що їм до туалету ще далі стало. Також кабінет інформатики, трудового навчання та бібліотека розташовані на другому поверсі.

Батьки наполягають на встановленні зовнішнього ліфта. Це, на їх думку, дасть змогу запобігти травматизму дітей, які пересуваються сходами за допомогою батьків або однолітків, діти матимуть доступ до усіх навчальних кабінетів тощо.

«Ви би бачили як ми пересуваємо. Я кожен раз прошу Господа, щоб ми не навернулися з тих сходів і не впали головою»,  – розповіла мама Максима.

Інша мама, Наталя Сидор зазначила, що потрібний і актовий зал і ліфт. І вона наголосила, що за актовий зал першочергово.

Заступник міського голови Григорій Пустовіт наголосив, що не стоїть питання або актовий зал, або ліфт, стоїть питання зробити те і те. Стосовно ліфта, то зараз є питання щодо землі. Пустовіт запропонував зробити спочатку актовий зал, а коли будуть виготовлені документи щодо земельної ділянки, то будувати і ліфт.

Начальник управління освіти Луцькради Зіновія Лещенко зауважила, що дітей перевели на перший поверх, щоб створити умови зручності на той час, поки ліфт будуть встановлювати. Лещенко також додала, що на плитці діти не можуть падати, бо це не слизька спеціальна плитка.

Депутат Смаль поцікавився, коли можна почати роботи із встановлення ліфта та ремонт актового залу.

Представники управління освіти зазначили, що ремонт актового залу можна розпочинати через два тижні, а встановлення ліфта – до місяця часу після оформлення права власності на земельну ділянку.

Мама дівчинки із 10-го класу розповіла, що у неї дитина в інвалідному візочку. Це єдина дитина дитина в школі, яка не на індивідуальному навчанні. Як зазначила мама, Богдана дуже любить інформатику, але на ці уроки вона не може ходити, бо не може потрапити на другий поверх.

Ще одна мама зауважила, що батьки поділені на табори: мовляв помітна робота керівництва, яка налаштувала батьків в першу чергу говорити про актовий зал.

Голова «бюджетної» комісії Павло Данильчук запропонував передбачити 900 тисяч гривень на капітальний ремонт і 877 тисяч гривень на встановлення ліфта. Члени бюджетної комісії підтримали пропозицію.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев