Куди втекти від роботи: ТОП-10 варіантів відпочинку в Луцьку на 5–8 червня

news

Цього тижня пропонуємо вам фестиваль сім’ї та фестиваль спорту, презентації нових книг, творчі зустрічі та виставки. Про це детальніше читайте у традиційній добірці від інформаційного порталу «Волинь.info».

  1. Фестиваль сім’ї

У понеділок рекомендуємо відвідати «Фестиваль сім’ї», у рамках якого відбудеться о 15:00 урочиста хода на підтримку сімейних цінностей (Київський майдан – проспект Волі – Театральний майдан), «Подружнє містечко» на Театральному майдані з 15:00 до 19:00. А опісля – концерт творчо-просвітницького міжконфесійного фестивалю «Назустріч Реформації». Місце проведення – Театральний майдан. Початок – о 19:00.

  1. Театрально-хореографічна композиція

У вівторок пропонуємо відвідати театрально-хореографічну композицію «Терновий вінок свободи» за участю народного аматорського ансамблю танцю «Юність» та аматорського театру «Вперше». Місце проведення – Палац культури міста. Початок – о 16:00.

  1. Презентація книги про 90-ті

У вівторок запрошуємо на презентацію книжки засновника й соліста гурту «Мері» Віктора Винника «90/60/90» у Луцьку.

Книжка «90/60/90» – це низка ненудних і не зовсім сентиментальних спогадів про 90-ті від очевидця й учасника подій. Ці часи припали на студентські роки автора. І він розповідає про них із позиції молодої незаангажованої людини. Книжка багато в чому автобіографічна, щоправда, автор зазначає, що не мав на меті написати автобіографію чи мемуари. Він просто виклав деякі моменти свого тодішнього життя, а також тенденції та речі, які мали вплив і, зрештою, стали ілюстрацією 90-тих. Це і музика, і література, і побутові речі, які тоді вважались нормою, а зараз, як мінімум, викликають подив. Автор вважає, що про цей період писати просто, оскільки ми вже достатньо віддалились від нього, але все ще багато пам’ятаємо. Книжка буде цікавою для тих, хто застав 90-ті, бо у тих описах вони зможуть побачити себе. А для покоління 2000-х це чудова нагода дещо довідатись про ці часи, і, можливо, зробити для себе якісь висновки… Також до книжки увійшли тексти пісень Віктора Винника, які він виконує разом із гуртом «Мері».

Місце проведення – книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30). Початок – о 18:30.

  1. Зустріч із народною артисткою України

У середу рекомендуємо побувати на творчій зустрічі із лауреатом літературно-мистецької премії Лесі Українки, кавалером «Ордена княгині Ольги» ІІІ ступеню,  «Берегиня України» народною артисткою України Людмилою Приходько. Місце проведення – навчальний корпус Н СНУ імені Лесі Українки, каб. 53 (вул. Винниченка, 30а). Початок – о 12:00.

  1. Чемпіонат Волині із плавання

У четвер радимо побувати на чемпіонаті Волинської області з плавання серед юніорів. Місце проведення – Центральний басейн (пр-т Президента Грушевського, 2а). Початок – о 15:00.

  1. Фестиваль спорту

У четвер відвідайте фестиваль спорту серед дітей та молоді. Місце проведення – спортивний майданчик пр-т Перемоги, 23, 25. Початок – о 15:00.

  1. Польський клуб

У четвер радимо завітати на останню в сезоні зустріч Польського клубу, щоб послухати лекцію «ІІ радянська окупація Польщі». Лектор – працівник Інституту національної пам’яті п. Міхал Зарихта. Також зможете переглянути фільм «Інка 1946 …. Я одна загину». Місце проведення – кав’ярня «Inner Space» (вул. Паркова, 5). Початок – о 18:00.

  1. Презентація роману

У четвер також запрошуємо на презентацію роману Павла Вольвача «Сни неофіта». Модератор – Олександр Клименко.

«Сни неофіта» – це соковита панорама життя, в яку вписаний учорашній кримінал-початківець, пролетар, різночинець, а нині – молодий поет і журналіст Павло. Перед читачем постає Запоріжжя 90-х, де є усе: грабіжники й журналісти, махновці й губернатори, бійці «Спасу» й поети-літстудійці. На сторінках роману легендарний поет-дисидент Холодний сусідує з авторитетом Медведем, а містик Чудін якось поєднується з секс-символом Наталкою Шамоніною. І над усіма ними панує Місто, яке Вольвач вніс на мапу української літератури.

Місце проведення – книгаря «Є» (вул. Лесі Українки, 30). Початок – о 18:30.

  1. Фотопроект

Пропонуємо також переглянути виставку Альбіни Лемешко – фотопроект «Правила руху». Виставка триває до 19 червня. Місце проведення –Нижній зал  «Галереї мистецтв» Будинку художника Волинської організації НСХУ.

  1. Виставка ікон

Також радимо виставку «Небесне воїнство. Образи святих воїнів на волинських іконах XVII – XIX століть». Експозицію формують 20 ікон XVII–XIX століть, які репрезентують іконографічну традицію святих воїнів. Виставка репрезентує досить широкий спектр полотен і тематик. Представлені ікони святих воїнів, вагоме місце серед яких посідають роботи, на котрих зображено Святого Георгія Переможця, на переконання музейників, мають велику силу емоційного впливу, неймовірну глибину та водночас простоту образів. Місце проведення – Музей Волинської ікони (вул. Ярощука, 5). Телефони для довідок – (0332) 243 412.

 

 

0 Комментариев