Ковель підписав Угоду про співпрацю з Хелмом

news

15 років тому, а саме 1 червня 2001 року, тодішні голова Ковельської районної державної адміністрації Віталій Карпюк та староста Хелмського повіту Республіки Польща Каземіж Стоцький підписали Угоду про міжнародну співпрацю у сферах соціально-економічного та культурно-освітнього співробітництва.

Про це пише “ПроКовель”. 

За цей час у рамках цього договору було втілено в життя багато цікавих програм, зокрема, оздоровлення дітей з обох сторін кордону, обмін досвідом у медичній, сільськогосподарській галузях. А ось тепер настав час знову сказати «так» міжнародній партнерській співпраці, підкріпивши домовленості між двома братськими народами особистими автографами на документі. Цього разу, на відмінну від 2001 року, урочисте підписання міжнародної Угоди відбулося вже на український стороні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З нагоди цієї пам’ятної події до Ковеля прибули численні делегації з Хелмського повіту на чолі зі старостою Петром Денищуком та Замоцького повіту – староста Генріх Матей. Шанованих гостей за добрим українським звичаєм на Ковельщині зустрічали духмяними короваями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гучними оплесками в залі центральної районної бібліотеки вітали гостей з-за Бугу, серед яких були й польські народні обранці, депутати Ковельської районної ради. Адже розпочалася сьома сесія ради з урочистого підписання міжнародної Угоди про співпрацю. Однак спершу прозвучали гімни обох братських держав. Потім і гості, і керівники району виступили з промовами, а також запрошені, які мали безпосереднє відношення до укладання Угоди 15 років тому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З чого тоді все починалося у своєму зворушливому виступі пригадав і Каземіж Стоцький, який нині обіймає посаду заступника директора центру зайнятості Люблиньского воєводства. Він подякував за гарний досвід і плідну співпрацю Віталію Карпюку, якого, на жаль, не було в залі, та Антоніні Комісарук (в той час вона займала посаду заступника голови РДА). Обом цим людям пан Каземіж вручив срібні медалі «За заслуги».  До слова, Віталій Володимирович отримає польську нагороду з рук нинішнього керівника району Віктора Козака.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А далі відбулася урочиста церемонія підписання міжнародної Угоди між Ковельською районною державною адміністрацією та керівництвом Хелмського повіту Люблінського воєводства Республіки Польща про торговельно-економічне і культурне співробітництво. Окрім цього, згодом ще були підписані спільні домовленості про реалізацію партнерських угод між сільськими радами нашого краю та польською стороною.
У Ковельському районі підписали Угоду про співпрацю з Хелмським повітом
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У ході перебування закордонної делегації на Ковельщині польські друзі відвідали Благовіщенський собор УПЦ КП, костел святої Анни, ознайомилися з роботою окремих виробничих підприємств району, органів місцевого самоврядування Голобської територіальної громади, Люблинецької селищної та Зеленської сільської рад, Ковельського міськрайонного центру зайнятості, а також оглянули експозицію Колодяжненьського літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки.

0 Комментариев