Грип: що чекати цього разу від вірусу?

news

На Україну насувається особливо небезпечний вірус грипу. Загалом, у новому епідемічному сезоні в Україні очікуються чотири штами грипу.

Наступний епідемічний сезон грипу та ГРВІ очікується в Україні вже зовсім скоро. Цієї осені та взимку українцям будуть загрожувати чотири штами вірусу. Про це розповіли в прес-службі Міністерства охорони здоров’я.
Серед штамів грипу, від яких страждатимуть жителі країни, найбільш агресивним вважається сінгапурський A (H3N2), який вже проявив себе у сезоні 2018-2019. Він небезпечний тим, що може викликати пневмонію та інші важкі ускладнення.
Крім сінгапурського грипу, згідно з прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, в сезоні 2019-2020 проявлять себе такі штами:
A/Brisbane/02/2018 (H1N1);
вірус, схожий на B/Colorado/06/2017;
вірус, схожий на B/Phuket/3073/2013.

На Волині цьогоріч очікують дві хвилі захворюваності на грип та ГРВІ: перша – у грудні 2019 року, друга – кінець січня – початок лютого 2020 року.

Про це повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

За допомогою методу математичного моделювання, розраховано ймовірні показники захворюваності в нинішньому епідемічному сезоні.

Прогнозовано, що на грип та ГРВІ захворіє близько 6,7 млн. українців.

Окрім важких наслідків для здоров’я кожної людини, хвороба ще й суттєвий тягар для усієї системи охорони здоров’я. У попередньому епідемічному сезоні щотижнево з проявами ГРВІ та грипу за медичною допомогою зверталось до 0,8% населення.

У МОЗ нагадали, що найефективнішим захистом від грипу є вакцинація. Вже в жовтні 2019 року буде закуплено півмільйона доз вакцин від грипу.
Придбати вакцини можна буде за власні кошти в аптеках. Крім того, підприємства або ж регіональна влада з місцевих бюджетів можуть профінансувати вакцинацію особливо уразливих груп, до яких належать медичні працівники, працівники сфери освіти, діти до п’яти років, вагітні, люди похилого віку, а також пацієнти з хронічними захворюваннями.
0 КомментариевЗалишити коментар

*