GPS моніторинг транспорту для лізингових компаній: ефективність та контроль

news

Як убезпечити лізингові авто: технології GPS-моніторингу на службі в лізингових компаній

Схема лізингу транспортних засобів в Україні має великий попит, адже це зручно й доволі вигідно. Коли вам потрібне авто, ви не збираєте кошти на його придбання та оформлення, не вв’язуєтеся в кредити, що змушують переплачувати в кілька разів, ви просто йдете до лізингової компанії та складаєте договір довгострокової оренди автівки. І таким компаніям інвестування в автотранспорт з подальшою передачею в оренду теж є вигідним, хоч і не безризиковим. Передані в лізинг авто можуть бути викрадені, їх можуть пошкодити орендарі, вони так само потрапляють до ДТП, як і інші транспортні засоби. Попередити ці ризики — лише частина справи, а от знизити їх під час користування лізингового авто теж можливо. Наприклад, за допомогою такої технології, як gps моніторинг транспорту для лізингових компаній. Як працює ця технологія, та що потрібно для її впровадження? Наш невеликий гайд для власників лізингових компаній допоможе розібратися.

В чому переваги застосування GPS-технологій в лізинговому бізнесі?

GPS-моніторинг — це комплексна система, що застосовує як приладдя, так і програмне забезпечення для збору даних в реальному часі та їх обробки. Загалом, GPS-моніторинг відбувається за допомогою спеціальних бортових систем-трекерів, що працюють за протоколом GPS та передають дані на супутник, а далі — на сервер провайдера послуги чи напряму до програмного забезпечення. В результаті власник лізингових авто отримує негайну інформацію щодо перебування транспортних засобів, їх маршрутів, витрат палива, швидкості, якості водіння та часу в дорозі тощо.

Чим корисний такий моніторинг в розрізі лізингових послуг?

1. Він надає можливість відстежувати місцеперебування кожної переданої в лізинг автівки, фіксувати їх переміщення та спостерігати, чи не порушили орендарі умови використання (наприклад, якщо ви передаєте ТЗ в лізинг лише за умови перебування автівки в межах області чи країни).

2. Завдяки GPS-моніторингу ви зможете зменшити ризики викрадання автівки третіми особами чи шахрайства з боку орендарів (наприклад, якщо вони не сплачують по договору, а автівку намагаються приховати чи вивезти кудись).

3. За статистикою водії, що знають про наявність GPS-спостереження на їх авто, обережніше поводяться на дорозі, тим самим й ризики пошкодити авто чи потрапити на лізинговому транспорті в ДТП стають меншими. А у деяких просунутих постачальників GPS-моніторингу, наприклад, в компанії АНТЕНОР, є ще й корисна функція блокування двигуна за допомогою GPS-трекеру, яка дозволяє вивести авто з дорожнього руху, коли спостерігачі помічають небезпечну поведінку водія, наприклад, перевищення швидкості, різку перебудову зі смуги на смугу або ж порушення ПДР.

4. Швидкий та детальний збір даних для внутрішньої аналітики. Завдяки зібраним з GPS-трекерів даним ви зможете формувати звіти по кількох вагомих параметрах, наприклад, збирати та аналізувати кілометраж по кожній автівці, прогнозувати рівні амортизації кожного авто та потребу в техогляді.

Що потрібно, щоб розпочати ефективний GPS-моніторинг лізингових автівок

Отже, переваги GPS-моніторингу для лізингу є доволі важливими, а як тоді запровадити його у своїй компанії?

Крок 1: знайдіть надійного контрактора, який запровадить GPS-моніторинг

Ефективний моніторинг забезпечується провайдерами, що постачають власні програмні продукти. Щоб обрати кращого з них, врахуйте не лише ціну послуг, а й технології зв’язку, якими користується постачальник, можливість масштабування, наявність технічної допомоги, сервісного відділу та швидкість з якою провайдер може розгорнути систему GPS-моніторингу в вашій компанії.

Крок 2: Оберіть якісне бортове обладнання та програмне забезпечення

Якісні GPS-трекери на кожній автівці — запорука точності та безперервності передачі даних. А зручне ПЗ у форматі комп’ютерних програм, мобільних додатків або вебпродуктів допоможуть ці дані отримувати. Найкращий вибір, якщо обраний провайдер сам забезпечує як «залізо», так і «софт» для GPS-моніторингу та налаштовує все під ваші потреби.

Крок 3: Визначіться з відповідальним за моніторинг персоналом та проведіть його навчання

Навчіть свій персонал роботі з системою GPS-моніторингу. Це теж може зробити для вас обраний провайдер.

Ось і все, ви готові до викликів безпеки лізингового бізнесу!

Кейси успіху: які лізингові компанії України вже використовують GPS-моніторинг?

GPS-моніторинг вже ефективно застосовується українськими лізингодавцями. Зокрема, такі системи вже мають компанії Best Лізинг та Віннер Лізинг. Ви теж можете приєднатися до їх лав, щоб зробити свою роботу на лізинговому ринку ще прибутковішою та безпечнішою.


На правах реклами

Автор статті: Сергій Шагоферов

0 Комментариев