Факти, які приховав Єгор Левченко про “Злови баригу”

news

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, що боротися з наркозалежністю в Україні можуть не тільки правоохоронні органи, а й практично будь-який українець? Єгор Буркін, спонсор акції «Спіймай баригу», прагне знизити рівень наркотрафіку в 2 рази і позбавити українські міста від наркотиків.

З 1 травня жителі Києва, Одеси та Харкова можуть взяти участь в акції «Спіймай баригу». Ця програма спрямована на те, щоб громадяни фотографували або знімали підозрюваних наркоторговців і повідомляли про них в поліцію. Ті, хто успішно допоможе зловити злочинця, мають право на винагороду до 1 мільйона гривень. Учасники, які бажають отримати грошову винагороду, повинні знати, що від них вимагається і чи є лазівки, дозволяючи обійти правила.

Настав час боротися з наркотиками в країні

Під час повномасштабної війни інші питання, крім військових дій, відсуваються на другий план. Україна бореться з агресором давно – понад півтора року – і в місцях, віддалених від лінії бойових дій, люди продовжують займатися своїми повсякденними справами, діти ходять до школи, дорослі ходять на роботу, а кафе і ресторани переповнені клієнтами. Торгівля наркотиками також не послабила хватку. З початку року інфлюенсер Стас Домбровський бере активну участь в акції «Спіймай баригу» і провів ексклюзивне інтерв’ю з центральною фігурою проекту Єгором Левченком. За словами Стаса, наркотики є величезною проблемою, і в містах з населенням 100 тисяч осіб є щонайменше одна нарколабораторія, а в Чернівцях – цілих вісім. Тільки на Троєщині в Києві їх більше двадцяти.

Дохід злочинців оцінюється не менше 3-4 мільйонів євро на місяць тільки від одного великого наркоторговця. Більше не потрібно зустрічатися віч-на-віч для продажу, угоди тепер відбуваються онлайн. Сайти в DarkNet, закриті спільноти в месенджерах і соціальних мережах, «закладки» – всі вони беруть участь в процесі продажу, і потенційний покупець направляється в потрібне місце після оплати карткою.

Проблема наркотрафіку в зоні бойових дій має бути вирішена невідкладно. Вкрай важливо, щоб післявоєнні українці отримували допомогу, наприклад, психологічну підтримку, щоб вони не скотилися в залежність. Єгор Буркін, підприємець і меценат, зазначив, що потрібно вживати заходів вже зараз і не використовувати війну як привід ігнорувати цю проблему.

Правила участі в акції «Спіймай баригу» Левченко

Головна мета акції «Спіймай баригу» – об’єднати в Україні людей, які хочуть допомогти вирішити проблему наркотрафіку. Все досить просто: люди можуть написати заяву в поліцію, якщо знають, що хтось торгує наркотиками, і якщо ця інформація підтвердиться, то учасник отримає приз від організаторів. Це може здатися складним, але це все, Що потрібно, так це відповідати критеріям.

Щоб стати учасником акції «Спіймай баригу», необхідно дотримуватися наступних інструкції:

  1. Якщо ви помітили наркоторговця (так званий «закладка»), то зніміть його на відеокамеру свого телефону. Це можна зробити навіть максимально непомітно для кривдника, якщо, наприклад, ви боїтеся, що вас помітять і намагаєтеся нашкодити. Можна відразу викликати поліцію, щоб торговця спіймали на гарячому.
  2. Зверніться до найближчого відділення поліції, щоб написати заяву про злочин. Як доказ можна буде надати записане відео.
  3. Процес написання заяви також необхідно зафіксувати на відео, а також сфотографувати цей документ.
  4. Далі залишається отримати витяг про реєстрацію кримінального провадження з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  5. Завершальним етапом є відправка всіх доказів – відеоматеріалів і фотографій на електронну пошту spiymaibarigu@gmail.com проекту. Також в листі потрібно вказати свій ідентифікаційний номер і реквізити банківської картки для оплати (отримання винагороди).

Які розміри винагороди передбачені і з чого вже почалася акція Буркіни?

Ініціатива «Спіймай баригу» стартувала 1 травня 2023 року у трьох значущих містах України – столиці, Харкові та Одесі. Цілком ймовірно, що інші міста і села країни приєднаються до нього найближчим часом, орієнтовно після 15 травня. За словами Єгора Левченка, якщо ви живете у Львові, Житомирі, Черкасах або будь-якому іншому місці України і маєте дані, пов’язані з діяльністю нарколабораторій – ті, Хто займається виробництвом нелегальних наркотиків, ви можете зупинити їх вже сьогодні.

Розмір виплати залежить від того, наскільки серйозною є злочинна діяльність. Їх можна розділити на тих, хто торгує наркотиками (дилери) і тих, хто їх виробляє (лабораторії).

Якщо хтось «задекларує» наркодилера, він зможе заробити на цьому до 40 тисяч гривень. Згідно з українським законодавством, ця сума буде видана, якщо порушника закону спіймають не менше чим з 15 грамів важких наркотиків. Якщо кількість заборонених наркотиків, спійманих поліцією, менше, зарплата знижується до 20 тисяч гривень (1,5-15 грама) або до 8 тисяч гривень (менше 1,5 грама).

Винагорода за викриття нарколабораторій набагато вища. Розмір винагороди залежить від суми вилучених речовин – від 40 до 80 тисяч гривень за 100-2000 грамів, 400 тисяч гривень за 10 кг і 1 мільйон гривень за 30 кг.

Зазначимо, затриманий наркокур’єр у зоні активних бойових дій отримує додатковий бонус у розмірі 120 тисяч гривень.

Фонд “Спіймай баригу” негайно переведе гроші на банківську картку, коли злочинця спіймають на гарячому або лабораторію викриють.

Чи є якісь «підводні камені» проекту Єгора Левченка?

Єгор Буркін запевнив, що фінансової стелі в проекті із затримання 10-20 бариг немає, а головна мета – зменшити поширеність наркотиків на вулицях України як мінімум удвічі. Бажано, щоб ця «отрута» була повністю знищена у наших краях, щоб убезпечити нашу молодь.

Неможливо отримати прибуток, намагаючись обдурити правила цієї акціі. Всі надані докази (такі як відео та фотографії) будуть контролюватися та перевірятися юридичною командою, а це означає, що ніхто не буде винагороджений за неправдиві заяви. Відомо, що група, яка почала проект, буде охоче співпрацювати з владою, тому всі учасники повинні залишатися в рамках закону. Ніякі несанкціоновані затримання або покарання не допускатимуться.

На момент написання статті, 10 травня, тобто через 10 днів після старту проекту, на офіційному сайті з’явилися повідомлення про перші результати, в яких говорилося, що встановлено 7 зловмисників і видано 124 тисячі гривень. На той час, коли ви прочитаєте цю статтю, ці цифри, ймовірно, будуть вищими, а це означає, що наші громади неухильно усувають правопорушників.

Автор статті: Сергій Ленкін

1 Комментарий