Цікавий weekend: Олеський замок – що цікавого, вартість відвідування, графік роботи

news

Олеський замок вважається найстарішим замком України, адже перша згадка про нього в 1327 році.

Олеський замок (Олеський замок, польськ. Zamek w Olesku) – це оборонний замок XIV-XVII століть, розташований біля села Олесько Золочівського району Львівської області України. 

 

Олеський замок побудований на 50-метровій горі, у підніжжя якої пролягав славнозвісний загарбницький Чорний шлях, цією дорогою татари здійснювали навали на українські землі. Також він розташовувався якраз на кордоні Галичини та Волині, Речі Посполитої та Великого Князівства Литовського.

Читайте також Цікавий weekend: за 70 кілометрів від Луцька знаходиться парк історичної реконструкції “Оствиця”

Історія Олеського замку може сягати часів правління останніх галицько-волинських князів – Андрія (?–1323) або Лева ІІ (?–1323), синів Юрія Львовича. У «Хроніці Олеська» Садок Баронч (1814–1892) подав відомості, що Олеський замок згаданий у 1327 р., коли ним володів князь Юрій ІІ (1298–1340).

Замок був збудований у XIV столітті руськими князями як оборонна фортеця. У XV столітті він перейшов до володіння польської шляхти, яка розширила та укріпила його. Замок був важливим центром політичного та культурного життя Речі Посполитої протягом XVI-XVII століть.

Замок, ймовірно, найвідоміший тим, що є місцем народження польського короля Яна III Собеського, героя битви при Відні. Він часто жив там і зібрав багато творів мистецтва, які зараз виставлені в музеї. Тут також народився ще один польський король, король Михайло Корибут Вишневецький.

Після поділів Польщі замок опинився під владою Австрійської імперії, а потім Австро-Угорщини. У цей період замок занепав і використовувався як казарма. У 1939 році замок був захоплений радянськими військами, а під час німецької окупації використовувався як в’язниця.

Після Другої світової війни замок був переданий Радянському Союзу. У 1950-х роках його було відреставровано та перетворено на музей. Сьогодні замок є популярним туристичним напрямком і включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також: Цікавий weekend: зачаруйся історією Волині, відвідай етнопарк “Ладомирія” 

Графік роботи Олеського замку:

П’ятниця
11:00 – 17:00
Каса до 16:30
Субота – неділя
11:00 – 18:00
Каса до 17:30

Вартість відвідування: 

– для дорослих: 200 грн

– для дітей і пенсіонерів: 100 грн

– для студентів: 150 грн

Вартість сімейних квитків:

– 1 дорослий + 1 або 2 дитини: 300 грн

– 2 дорослих + 1 або 2 дитини: 500 грн

Віртуальний 3D тур Олеським замком

Віртуально оглянути Олеський замок можна, за посиланням: https://bit.ly/40UR3fk

Контакти:

+38 068 632 50 80

Якщо ви плануєте відвідати Олеський замок, ось кілька порад:

  • Найкращий час для відвідування замку – з травня по вересень, коли погода тепла та сонячна.
  • У замку є екскурсії англійською та українською мовами.

Відстань від Луцька до Олесько – 144 кілометри.

Орієнтовний час поїздки – 1 година 50 хвилин.

Олеський замок – це красива та історична пам’ятка, яка обов’язково сподобається всім, хто цікавиться історією, архітектурою та мистецтвом.

Фото ілюстративне з інтернету

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев