Дитина і кондиціонер: як не зашкодити малюку сучасним приладом?

news

Кондиціонери стали невід’ємною частиною життя. Ми користуємося ними в квартирах, офісах, автомобілях, вони стоять у магазинах, маршрутках тощо.

Переваги використання кондиціонерів особливо відчутні у літні дні. Проте, з цими приладами потрібно бути обережними. Крім плюсів, кондиціонери мають чимало нюансів у своєму використанні.

Особливо це стосується малих дітей.

Як безпечно користуватися кондиціонером?

Сумніви батьків стосовно безпечності кондиціонерів для дітей небезпідставні. Проте варто розуміти, що правильно встановлений, розташований і налаштований пристрій не здатен нанести шкоди. Навпаки, малюкові буде куди комфортніше за температури 22-23 °С, ніж в спеці та задусі.

Щоб уникнути неприємних наслідків користування кондиціонером, варто дотримуватися простих і зрозумілих правил.

  1. Струмінь охолодженого повітря не повинен потрапити на дитяче ліжечко чи інше місце, де дитина знаходиться протягом тривалого часу.
  2. Під час роботи кондиціонеру дорослий має знаходитися в кімнаті з дитиною, щоб упевнитися, що малюкові комфортно і він не замерзає.
  3. Температура повітря в дитячій кімнаті має бути не нижчою за 20 °С.
  4. Треба вчасно чистити й замінювати фільтри.
  5. Кондиціонер пересушує повітря, тому обов’язково треба контролювати вологість у приміщенні.

Насправді малюки надчутливі до характеристик навколишнього середовища, тому одночасно з кондиціонером варто придбати і зволожувач повітря. Є спеціальні моделі, розраховані саме для дитячих кімнат.

Думка лікарів

Більшість педіатрів, зокрема, доктор Комаровський, не проти використання кондиціонерів у приміщеннях, де є діти. Вони стверджують, що від самого народження дитина повинна епізодично контактувати з повітрям, що рухається. Якщо з дитинства у дитини буде натренований механізм терморегуляції, то в майбутньому вона не боятиметься протягів та переохолодження – судини її шкіри «навчаться» своєчасно скорочуватися, регулюючи виділення тепла.

Чому потрібно починати з раннього дитинства? Відповідь проста: у немовлят адаптація до змін у навколишньому середовищі розвинена набагато краще, ніж у старших діток.

Висновок: чим молодша дитина, тим до тяжких наслідків можуть призвести спека та перегрів. Навчивши судини малюка підлаштовуватись під зміну навколишньої температури, Ви полегшите його адаптацію до перепадів температур у майбутньому

Як правильно контролювати температуру?

Різке зниження температури в приміщенні, де є маленькі діти, недопустимо. Тому знижувати треба поступово, з проміжком в 30-40 хвилин на кожні 3-4 °С. Це допоможе організму встигнути адаптуватися до нових умов.

Кондиціонер має дарувати приємну прохолоду, водночас присутні не повинні мерзнути в приміщенні. Якщо відчуваєте холод і бажання взяти ковдру, треба відкоригувати режим роботи пристрою й підвищити температуру на кілька градусів.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев