Діти з сімей учасників АТО розповіли про відпочинок у Литві. ФОТО

news

Другий рік поспіль діти з сімей учасників АТО на запрошення мера Таурагеського районного самоврядування Сігітаса Мічюліса та за сприяння Луцької міської ради мають можливість відвідувати Литовську Республіку.

Повідомляють на сайті Луцькради.

Цього року у період з 26 червня до 1 липня 18 дітей гостинно приймали у літньому таборі механізованого піхотного батальйону імені Великого князя Кестутіса. Про це повідомили сьогодні під час прес-конференції. У ній взяли участь виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, радник міського голови Ігор Поліщук, заступник міського голови Олександр Рачков, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан, діти-учасники поїздки та керівники групи.

Керівник групи Олена Бондарчук розповіла про їхній відпочинок та враження, а також показала яскраве слайд-шоу. Діти зустрілись із мером Таурагеського району Сігітасом Мічюлісом. Під час спілкування подякували за можливість відвідати країну. Також група зустрілась з представниками влади у муніципалітеті м.Сілале, відвідала захопливу екскурсію містом та ознайомилась з історико-культурною спадщиною.

Упродовж другого дня учасники поїздки перебували у м. Клайпеда. Незабутні враження на дітей справили дельфінарій та Балтійське море. Також вони відвідали Етнографічну садибу приморського рибака та майданчик старовинних рибацьких суден.

Діти взяли участь у святковому концерті з нагоди Дня стрілка. Вони вразили всіх концертним номером та флеш-мобом “Нам потрібне мирне небо”.

На території літнього табору, де також проходили навчання португальські військові, діти ознайомились із сучасною військовою технікою. У вільні хвилини на дітей чекало активне та цікаве дозвілля: спілкування з литовськими однолітками, ігри та розваги.

Протягом четвертого дня перебування діти відпочивали у Таурагеському парку пригод. Канатні дороги різної складності, трампліни, ігрові майданчики, скеледром, незвичні велосипеди та величезна територія для прогулянок.

На завершення дня урочисте відбулось закриття літнього табору із врученням подарунків.

Упродовж чотирьох днів діти відвідали декілька литовських міст, ознайомилися із культурою та звичаями країни, цікаво провели час та знайшли нових друзів. Окрім того, гідно презентували Україну.

Організацією поїздки опікувався тоді ще виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Ігор Поліщук, і займалися управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності. З міського бюджету було виділено 47 тисяч на транспортне забезпечення, всі інші видатки — проживання, харчування, розваги оплачувала приймаюча сторона.

Ігор Поліщук подякував людям, які супроводжували дітей, та зазначив, що це непроста робота. “Організовувати такі поїздки надзвичайно важливо, щоб діти могли відпочити, розширити свій кругозір, відвідати інші країни та ознайомитися з культурою, історією, традиціями інших країн. Міська рада завжди підтримувала та продовжуватиме підтримувати такі ініціативи, щоб якомога більше дітей могли їздити в такі подорожі”, – сказав він.

Діти подякували міській владі за чудові враження, які вони отримали під час подорожі, та розповіли, що це також була прекрасна нагода підтягнути рівень знань англійської мови. “Ми знайшли багато нових друзів, весело та активно провели час, враження та емоції від канікул назавжди залишаться в нашій пам’яті”, – сказала одна з учасників групи.

Григорій Пустовіт подякував всім організаторам поїздки, та підкреслив, що підписав лист-подяку меру Сігітасу Мічюлісу за те, що організували гарний відпочинок для наших дітей. “Я сподіваюся, що партнерські стосунки продовжуватимуть розвиватися. Хочу побажати всім дітям веселих літніх канікул, надалі гарних оцінок та підтягнути рівень англійської мови, адже зараз це надзвичайно важливо”, – резюмував він.

Ліна Галан зазначила, що організовується поїздка до Німеччини, куди запросили 8 наших дітей.

0 Комментариев