Чи змиває купання на Водохреща гріхи?

news

19 січня православні християни щорічно святкують Водохреще. Багато людей дотримуються традиції в цей день занурюватися в ополонку. Люди при цьому думають, що купання “змиває гріхи” і є “давньою українською традицією”, але це зовсім не так.

Православна Церква України на своїй сторінці в Фейсбук пояснила, що купання на Водохреща не змиває гріхи і не є українською традицією.

Традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі “змиванням” гріхів, отриманням особливого Божого благословення або духовного очищення. Ніякого церковного припису в українській церкві для занурення в зимову воду немає і ніколи не було,

– йдеться в повідомленні ПЦУ.

Священики освячують воду у відритих водоймах у свято Богоявлення не для того, щоб у ній купатися. При цьому воду освячують не “іони срібла” хреста, який занурюють в неї.

Якщо священнослужитель буде освячувати воду навіть звичайним дерев’яним хрестом, то вода за допомогою молитви все одно стає освяченою.

У ПЦУ також додали, що занурення в ополонці не вирішить проблему з гріхами, тому що гріх – це внутрішня хвороба душі. Щоб позбутися від гріхів необхідно від усього серця покаятися і змінитися.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев