Чи може фанера бути водонепроникною? Ось факти

news

Що спільного з інтер’єрами будинків та офісів по всій Україні? Відповідь: скромна фанера. Вона універсальна, довговічна і ідеально підходить для будь-яких потреб.

 

Властивості фанери

 

Якості фанери добре відомі. На протязі тривалого часу ламінована вологостійка фанера використовується для багатьох цілей, і цей скромний матеріал все ще продовжує процвітати завдяки властивостям, які він має. Але, незважаючи на все це, часто виникає питання щодо фанери – водостійкість. Чи може фанера бути водонепроникною? Чи можна ефективно використовувати фанеру для створення предметів меблів для приміщень, які відчувають більший приплив води? Такі питання дійсно є, тому що, як ми всі знаємо, фанера виготовляється з дерев’яного шпону, і коли дерево піддається впливу води протягом тривалого часу, можуть виникнути пошкодження та деформації.

Але для ефективного використання фанери у внутрішніх приміщеннях, таких як ванні кімнати, кухні, патіо тощо, необхідна гідроізоляція. Іншого виходу немає, особливо в середовищах, де є надмірна вологість. Водонепроникна фанерна дошка – це потреба часу.

Тому виробники будівельних матеріалів постійно впроваджують інноваційні продукти, щоб зробити їх більш ефективними та зручними для клієнтів. Одним з результатів якого є ламінована водонепроникна фанера. Існує багато методів виготовлення водонепроникних фанерних дощок. Одним з них є покриття фанери шаром фарби або ламінатом. Інший варіант – хімічна обробка полімерної матриці фанери, щоб зупинити поглинання води деревиною в першу чергу.

Давайте тепер подивимося на різні типи фанери, які виготовляються для водонепроникності та багато іншого.

Фанера класу ФК

У виробництві цього матеріалу використовують карбамідний клей. Ця фанера має не дуже якісну вологостійкість. Тому добре підходить для внутрішнього використання, наприклад, спальні, вітальні або кабінету. Властивості фанери дозволяють протистояти вологості, але не витримують сильного припливу води.

Також цю фанеру можна використовувати для домашніх та офісних меблів та інших цілей, таких як полиці. Якщо є місця, які можуть дуже часто намокнути, наприклад, кухонні полиці, це не підійде в довгостроковій перспективі.

Фанера класу ФСФ

Цей матеріал зроблений за допомогою клею на основі фенолформальдегіду, що дозволяє отримати чудові вологостійкі якості. 

Ця ламінована водонепроникна фанера максимально водонепроникна. Будучи на 100 відсотків водонепроникною фанерною плитою, вона надзвичайно універсальна та довговічна. Жодна кількість води не може пошкодити форму цього скромного матеріалу. 

Використання ламінованої водонепроникної фанери

Що робить цю фанеру такою універсальною? Це якість використовуваних вінірів у поєднанні з нерозбавленими смолами, які надають йому ці чудові властивості. 

Є також багато інших місць, де використовується ця фанера. Наприклад, у разі екстер’єрів, які більш-менш регулярно піддаються впливу води. На цю фанеру не вплине вологість. 

Тепер, коли ви знаєте про різні якості фанери та коли справа доходить до води, ви можете зробити правильний вибір. Першим міркуванням має бути використання та місце, де ви будете використовувати фанерну дошку. 

0 Комментариев