Чому шини бюджетного класу можуть бути не такими вже й поганими: розбираємося в деталях

news

Досвідчені водії знають, що чим дорожче купити резину на авто, тим кращі параметри їзди вона демонструє. Але сімейний бюджет не кожному позволяє встановити покришки преміального сегмента і доводиться вибирати з бюджетних варіантів.

Сьогодні можна дешеві шини купити, які за якістю не сильно поступаються дорожчим моделям. Особливо якщо виробником резини є перевірений на шинному ринку бренд з гарною репутацією. Це стосується всіх типів покришок для літнього та зимового сезонів.

Коли та чому можна купувати бюджетні шини

Для переміщення містом купувати дорогі шини 185 65 r14 та інших розмірів, не обов’язково. Найкращі якості вони демонструють на швидкісних трасах, при їзді в суворих кліматичних умовах. Використовуючи їх по місту, всі переваги нівелюються.

Бюджетну резину купити рекомендується водіям, які:

  • нечасто виїжджають за межі населених пунктів;
  • дотримуються спокійної манери водіння;
  • вміють доглядати за шинами і знають, як їх правильно зберігати під час міжсезоння.

Чому така різниця у ціні?

Зазвичай, в категорії бюджетних шин продаються моделі від менш престижних компаній. Багато з них являються сателітами найбільших шинних концернів, і навіть розробляють продукцію за їхніми технологіями, що підвищує якість дешевої гуми.

Але дозволити собі закуповувати відбірну дорогу сировину для резинової суміші ці підприємства не можуть. У собівартість не закладаються гроші за рекламу бренду, оскільки на тлі гігантів галузі це буде зайвою тратою.

Поради щодо вибору бюджетних шин

Купуючи дешеві автошини, важливо, щоб на протекторі не було слідів їхнього використання. Будь-яка нова гума буде більш ефективнішою, ніж найдорожчі покришки зі зносом поверхні навіть середнього рівня.

Не варто забувати також про дату виробництва – новими шини вважаються, якщо вони випущені протягом останніх трьох років. Цю інформацію можна дізнатися із маркування на боковій частині колеса, де кружечком обводиться 4-значне цифрове значення:

  • дві перші цифри – тиждень виробництва;
  • третя та четверта – рік випуску.

І трохи про недоліки

Виробники дешевих шин не можуть використовувати кращі компоненти для гумової суміші, що прямо впливає на важливі їздові показники. Порівняно з дорогими моделями, характерними зі знаком мінус для резини економ-класу є такі фактори:

  • підвищена шумність;
  • подовжений гальмівний шлях;
  • нижча стійкість до зношування;
  • більший розхід палива.

Також на скатах бюджетного класу можуть виникати проблеми з керуванням авто при сильному морозі взимку, та пекельній спеці влітку. Стихія таких покришок – експлуатація за умов помірного клімату. Благо, на більшій частині України стовпець термометра лише періодично опускається нижче за -200C взимку, і нечасто піднімається вище +300C – влітку.

Підсумок

Часто шофери для перестрахування купують дорогі шини, хоча їздять на них в умовах, де і дешевші моделі можуть чудово справлятися. Все залежить від того, як і де експлуатуватимуться покришки. Тим більше, що сьогодні можна купити бюджетну автогуму, яка за своїми характеристиками майже не поступається аналогам дорогих шинних виробників.

На недорогі шини диски можна встановити будь-якого типу – штамповані, литі чи ковані. Вони захищають резину від багатьох пошкоджень, збільшуючи цим їхній ресурс. Кожен водій вирішує, які купити диски, враховуючи пору року та власні фінансові можливості.

0 Комментариев