Чому психолог це не страшно, або кому і коли варто відвідати психолога

news

                       В суспільстві існує стереотип, що психологи це щось страшне! 

Або що до психологів ходять одні «психи» чи слабаки; або дуже часто говорять фрази типу: я сам собі психолог або мій друг найкращий для мене психолог.

Деякі люди зі здивуванням говорять про психологію, не розуміючи потреби в психологічній підтримці та допомозі.

Будемо сьогодні ламати ці стереотипи.

Одним з найпоширеніших міфів, є міф про те, що до психологів ходять «не нормальні» люди. Це не так! 

Читайте також Як упізнати жертву та чим загрожує цей стан для людини: Психологічні поради

Тут варто розділяти медичну (клінічну) психологію (психіатрію) та звичайну психологію чи психотерапію. З психічними відхиленнями має справу лікар, психіатр, який має медичну освіту.

Психолог — це перш за все спеціаліст, який має відповідну освіту і працює із ЗДОРОВИМИ людьми, котрим необхідна допомога в різних життєвих ситуаціях.

Психотерапевт, як і психолог, працює виключно з психічно здоровими людьми, у яких є внутрішньоособові проблеми, що спричиняють багато незручностей і заважають нормально жити.

Психолог чи психотерапевт допомагає зрозуміти ваш стан, розбирається де та коли ви навчилися так діяти та допомагає вийти з негативних станів.

З якими темами працює психолог? 

Психолог може допомогти, якщо Ви маєте труднощі у спілкуванні, маєте багато образ, не можете зробити вибір, прийняти рішення, маєте проблеми у стосунках, непорозуміння з близькими, відчуваєте дратівливість, тривогу, пережили психологічну травму, потребуєте допомоги з вибором професії,  не розумієте чого хочете, вам важко сформувати свої мрії чи цілі, маєте страхи, проблеми з реалізацією, маєте багато негативних установок чи негативне мислення і багато-багато іншого.

Читайте також Чому так важливе усвідомлення своїх бажань: Психологічні поради

Коли потрібно звернутись до психолога? Звичайно, коли ви відчуваєте тривожність, внутрішню напругу, відчуття, що ви потрапили в замкнене коло, втому, нерозуміння, що з вами відбувається, коли маєте будь-який внутрішній дискомфорт чи коли постійно згадуєте якусь травматичну для вас ситуацію, яку не можете відпустити.

Психологи не дають порад, як друзі. Друг дає пораду з власного досвіду і як було б комфортно йому. Психологи допомагають зробити вибір ВАМ. Знайти вихід в СОБІ, побачити та усвідомити чого хочете ВИ. Подивитись на життя «іншими очима».

Матеріал підготовлено за інформацією:

Пирога Вікторія Сергіївна, Психолог, психосоматолог, консультант в методі позитивної психотерапії

Психологічна допомога та особистісний розвиток

м.Луцьк

Тел/вайбер 0954534986

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев