Часникові стрілки: 4 рецепти смачного приготування
Влітку на саджанцях часнику з’являються стрілки. Городники та дачники зазвичай обрізають їх. Багато хто просто викидає цей делікатес і не задумується, що зі стрілок можна пригтувати смачні страви.
Часникові стрілки обрізають, щоб отримати хороший урожай часнику, щоб зубчики були великими і соковитими.
Проте! Не поспішайте їх викидати. Стрілки можна використовувати в кулінарії.
Стрілка часнику можуть стати вашими улюбленими спеціями, які дбатимуть про ваше здоров’я, захищаючи від інфекцій, та спалюватимуть зайвий жир. Насамперед варто сказати, що користі тут просто море, а калорій мізер! Навіть вітаміну С стрілки часнику мають набагато більше, ніж пір’я цибулі.
Часникові стрілки досить вимити, нарізати і обсмажувати в олії 3-4 хвилини. Таку зелень можна додавати в каші, супи, яєчню, м’ясні страви, а також використовувати як гарнір. Часникові стрілки можна замаринувати на зиму. Маринад готують такий же, як для огірків.
Якщо ви бажаєте спробувати цю смакоту – у вашу книгу рецептів кілька ідей.
Часникові стрілки можна заморозити і додавати до страв у вигляді приправи
Для цього потрібно:
- Стрілки часнику – 500 г
- Сіль – 3 чайних ложки
- Перець (гострий) – 2 шт.
- Перець мелений чорний – 0,5 чайної ложки
- Коріандр мелений – 0,5 чайної ложки.
Зверніть увагу на якість стрілок. Добре помийте їх та відріжте жорстку частину.
Помістіть підготовлені продукти в блендер. Подрібнюйте до утворення однорідності.
Викладіть отриману суміш у порційні пакетики або ж у форми для льоду. Тепер ви маєте готові спеції для будь-якої страви. Так ще й дуже корисні!
Розморожуйте в будь-який час та додавайте до улюблених страв. Корисно, смачно, надійно, легко, низькокалорійно! Смачного!
Часникові стрілки замариновані з зеленню – смачний варіант «часникова черемша»
Набір продуктів для даної зимової заготівлі досить невеликий і економічний. Це блюдо ще називається «часникова черемша», з додаванням зелені для ароматності і високих смакових якостей.
Необхідні певні продукти:
- стрілки від часнику – 1000гр;
- очищена вода – 1л;
- свіжа зелень (петрушка, кріп) – по 1/2 пучка;
- концентрований оцет (70%) – 1ч.л;
- цукровий пісок – 50гр;
- харчова сіль – 50гр.
Покроковий кулінарний процес:
- Часниковий квітконіс обмиваємо водяним душем, зрізаємо зайве (бутони квітів).
- На розсуд, подрібнюємо часникові стебла на дрібні відрізки (2-6см), середні та довгі, все залежить від розміру баночок для закрутки та особистих уподобань.
- Зелень петрушки і кропу гарненько промиваємо і рубаємо дрібніше.
- Стерилізовані баночки заповнюємо подрібненими стеблами з зеленню і заливаємо киплячою рідиною.
- Рідина з баночок через кілька хвилин злити. Закипілої розсільної рідиною (вода, цукор, концентрований оцет 70%, харчова сіль) заливаємо вміст ємності і закатуємо, прибираємо остигати.
- Сховати у сухому місці, з температурою повітря не більше 22 С.
Рецепти приготування смаженених часниковий стрілок
Цей спосіб приготування часниковий стрілок можна сміливо назвати самим простим, але готову страву виходить дуже смачним з приємним грибним ароматом. Балувати себе і своїх домашніх цими ласощами можна не тільки в сезон, але і взимку. Для цього тільки потрібно підготовлені стрілки заморозити, а потім дістати з морозилки і приготувати.
Цей рецепт буде без чітких пропорцій і для нього знадобляться:
- молоді часникові стрілки;
- рослинне масло для смаження;
- сіль і спеції за смаком.
Послідовність приготування:
- Зірвані молоді часникові стрілки спочатку потрібно промити і перебрати, обрізавши тонкий кінчик. Зверху нерозпущеною зачатка суцвіття має залишитися не більше півтора сантиметрів;Перестиглі стрілки, звичайно, будуть такими ж ароматними, як і молоді, але після приготування вони залишаться жорсткими, тому вибирати потрібно тільки ті, у яких товщина суцвіття така ж, як і у самій стрілки.
- Тепер підготовлений “делікатес” потрібно нарізати на шматочки довжиною від 5 до 7 см;
- На дно сковороди з високими стінками потрібно влити трохи олії, рівно стільки, щоб під час приготування нічого не прилипло до посуду. Масло гарненько розігріти і викласти в нього стрілки;
- Відразу ж вміст сковороди потрібно підсолити. Можна додати трохи чорного меленого перцю або інших спецій, а можна не класти нічого – все одно буде смачно;
- На початку обсмажування стрілки випустять свій сік і будуть гаситися в ньому до м’якості. Потім, коли вся рідина поступово випаруватися, вони будуть вже саме обсмажувати. На цьому етапі можна зробити вогонь сильніше, тоді до готовності блюдо можна буде довести за 10 хвилин;
- Смажені часникові стрілки можна подавати не тільки як окреме частування, а й як гарнір до м’ясних або рибних страв.
Паста закусочна з стрілок часнику
Це самий простий і швидкий спосіб заготовити зелені дудки часнику запас на зиму.
Для приготування такої заготовки знадобиться мінімум часу і інгредієнтів. Все лише 20-30 хвилин і:
- 500 г зелених стрілок;
- 5 г кухонної солі;
- 20 мл рослинного масла.
Приготування пасти:
- Вихідна сировина потрібно гарненько помити, обсушити на рушник (зайва волога абсолютно ні до чого) і нарізати відрізками довільної довжини, щоб було легше їх подрібнити згодом;
- Подальше приготування може здійснюватися двома способами. Перший – скласти всі інгредієнти в чашу блендера і подрібнити до стану пасти. Другий спосіб: пропустити часникові стрілки через м’ясорубку з дрібним ситом, а потім в отриману масу додати сіль, масло і розмішати все;
- Зберігають ароматну часникову пасту красивого смарагдового кольору в холодильнику, для більш тривалого зберігання її заморожують. Зробити це можна помістивши її в пакет для заморозки або формочки для льоду, щоб отримати порційну заморозку.
Часникові стрілки з яйцем: простий рецепт
Інгредієнти: часникові стрілки (150 г), курячі яйця (3 шт.), сир (80 г), помідори (1-2 шт.), болгарський перець (1 шт.), рослинна олія (1-3 ст. л.), кріп, сіль, чорний мелений перець.
Приготування:
Часникові стрілки промиваємо в проточній воді, обрізаємо насіннєві коробки, викладаємо їх на паперові рушники, щоб увібралася зайва волога. Потім нарізаємо їх на шматочки завдовжки 4-5 см.
Перець та помідори споліскуємо у воді. Перець розрізаємо, очищаємо від насіння та білих прожилок, нарізаємо тонкою соломкою приблизно такого ж розміру, як і часникові стрілки. З помідорів за бажанням знімаємо шкірку та нарізаємо їх кубиком.
Кріп промиваємо і дрібно рубаємо ножем, а твердий сир тремо на великій терці.
У невелику миску розбиваємо яйця, солимо і перчимо їх за смаком, додаємо до них дрібно нарізану зелень і сир.
Сковороду розігріваємо з рослинною олією. Викладаємо на неї часникові стрілки. Обсмажуємо їх на середньому вогні приблизно 2-3 хвилини. Коли вони підрум’яняться, додаємо помідори та болгарський перець і трохи солі. Накриваємо кришкою і тушкуємо на слабкому вогні 5 хвилин – за цей час часникові стрілки мають стати м’якими.
Виливаємо підготовлену яєчну суміш, зменшуємо вогонь і накриваємо кришкою. Чекаємо, доки яйця будуть готові – на це знадобиться 5-7 хвилин. Потім вимикаємо плиту та залишаємо страву настоятися під кришкою ще буквально декілька хвилин.
Подаємо до столу на сніданок або вечерю та насолоджуємося смаком.
Автор статті: Ірина Велігурська