Буде дівчинка. В Україні провели перший етап операції дитині з гермафродитизмом

news

“Дитина має в організмі і жіночі, і чоловічі статеві залози, — каже дитячий уролог Андрій Поцюрко. — У неї багато генітальних аномалій, як внутрішніх, так і зовнішніх”.

Перший етап операції полягав у тому, що хірурги лапароскопічним способом зайшли в черевну порожнину малечі.

“Ми побачили, що в дитини є гіпоплазовані матка та маткові труби, — каже лікар. — З правої сторони виявили недорозвинутий яйник, який під дією гормонів можна стимулювати і перетворити в повноцінний. А з лівої —  залозу, яка несе спільні ознаки: і чоловічі, і жіночі. Частинку цієї залози ми взяли на гістологічний аналіз. Наступний етап операції полягатиме в корекції зовнішніх статевих органів”.

Наступний етап операції полягатиме в корекції зовнішніх статевих органів.

Лікарі прийняли спільне з батьками рішення про стать дитини. Її тіло перебудують по жіночому типу. Їй проведуть реконструктивно-пластичні операції, які допоможуть дитині остаточно стати дівчинкою.

“Щороку до нас звертається близько 30 сімей з усієї України, діти яких мають ознаки порушення статевої диференціації”, — констатує хірург.

Медики радять батькам, у дітей яких виявлено гермафродитизм, не зволікати з проблемю та якомога швидше звертатись до фахівців, аби допомогли в її вирішенні.

 

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев