8 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

8 листопада у світі відзначаються Міжнародний день піаніста, Всесвітній день без Wi-Fi, Всесвітній день усиновлення, Всесвітній день сиріт, Всесвітній день рентгенографії, Всесвітній день відповідального туризму, Міжнародний тиждень науки і світу, Міжнародний день радіології, День солідарності з інтерсекс-людьми, Всесвітній день містобудування або Всесвітній день урбанізму.

У США – День державності штату Монтана, День STEAM-освіти, День коктейлю “Харві Волбенгер”, День підбурювання і каламбурів, День Барака Обами в штаті Алабама, День батька як вчителя, День капучіно, День достатньої кількості часу, День дурня, в Болівії – День черепів, на Кайманових островах – День пам’яті, у Киргизстані – День пам’яті жертв політичних репресій, у Китаї – День журналіста, в Азербайджані – День працівників Бакинського метрополітену, у Казахстані – День статистика, в Мікронезії – День конституції Понпеї, у Канаді – День ветеранів-аборигенів, в Тувалу – День народження спадкоємця престолу.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 8 листопада вшановує пам’ять великомученика Димитрія Солунського. Інші назви свята: “Дмитрів день”, “Великі Осеніни”. 

Димитрій Солунський був сином правителя міста Солуні. Його батьки таємно сповідували християнство, хрестили сина і виховували його в благочесті. Після смерті батька Димитрій став проконсулом солунським, а правитель Максиміан наказав йому очистити місто від християн. Святий натомість активно почав проповідувати християнство.

Димитрія ув’язнили в темницю, там йому з’явився ангел і показав мученицький вінець. Будучи під вартою, Солунський благословив іншого святого – Нестора, який вийшов проти гнобителя християн. За це Димитрія стратили списами, а згодом над труною його був побудований храм, де відбувалися багато чудес.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

8 листопада – день пам’яті преподобного Афанасія

Будучи юним хлопцем, Афанасій покинув батьківський дім і пішов у монастир. Батько прийшов за ним, зняв з нього чернечий одяг, надів мирський і забрав додому. Повернувшись до батьків, Афанасій сказав, що ненавидить світ, тоді батько відпустив його назад. У монастирі до Афанасія приєднався Микита Сповідник, вони разом подвизалися в Мідікійській обителі.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

8 листопада – день пам’яті мученика Луппа

Мученик Лупп був слугою великого Димитрія Солунського. Він був поруч під час страти святого і після смерті його окропив святою кров’ю перстень і одягу свої, а потім творив ними різні чудеса і лікував людей. За це за наказом Максиміана теж був страчений.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Народні прикмети на 8 листопада

  • вранці іній – взимку буде дуже багато снігу;
  • багато снігу – на Великдень він не розтане;
  • холодно і йде сніг – весна пізно прийде;
  • відлига – буде тепло і взимку, і навесні.
  • снігу немає сьогодні – на Великдень буде тепло і сонячно;
  • річки не вкрилися льодом – його не буде до кінця листопада;
  • до 8 листопада дівчина не вийшла заміж – весілля довго не буде.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що не можна робити в цей день

У цей день не можна їсти перший млинець – він призначений для покійних.

Також не беріть в борг і не давайте в борг.

У цей день не рекомендується займатися важкою фізичною працею, прати, прибирати, в’язати і вишивати.

Як і в будь-яке інше церковне свято, не варто сваритися, лаятися і бажати зла кому-небудь.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що можна робити в цей день

Сьогодні прийнято згадувати померлих родичів і поминати їх. Слов’яни вірили, що небіжчики приходять на кладовища в образі птахів, тому приносили з собою зерно і розсипали біля могил. На поминальному столі обов’язково повинні були бути млинці, перший з яких “віддавали” покійному. Крім цього, прийнято було залишати склянку води і рушник, щоб померлий міг напитися води і вмитися.

Іменини у Афанасія, Дмитра, Марка, Василя та Антона. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

0 Комментариев