5 причин не пропускати сніданок: як бути здоровим і не набирати зайву вагу

news

Чимало людей пропускає сніданок або сприймає це поняття як «чашка кави з молоком». Дієтологи звертають увагу, що сніданок – це левова частка кількості спожитого протягом дня. Саме на сніданок повинно припадати 40% від денної норми калорій. Ігнорування ранкового прийому їжі загрожує проблемами зі здоров’ям.

Чому не можна відмовлятися від сніданків? Ось основні причини.

Причина 1. Захворювання шлунку та кишечника

Як тільки ви прокинулися, відбувся запуск усього організму. Кожен ваш орган та система готові до роботи. І перше, що потрібно зробити, – зарядити організм енергією. Її ми отримуємо з продуктів харчування, за перетравлення яких відповідає шлунково-кишковий тракт. Таким чином, пробудження – це сигнал для шлунку, тонкого кишечнику, печінки, підшлункової залози, що потрібно запустити перистальтику, активувати вироблення шлункового соку.

Організм готовий прийняти їжу, але продукти не надходять. Уже через 60 хвилин у шлунку утворюється критична кількість соку. А це кислота. І якщо шлунок продовжує залишатися порожнім, то кислота роз’їдає його стінки. Отже, регулярний пропуск сніданків провокує ерозивні процеси – гастрит, виразку.

Причина 2. Печія

Після пробудження, окрім шлункового осоку, у шлунок та тонкий кишечник поступає панкреатин (для допомоги перетравлення білків, жирів). Його виробляє підшлункова залоза. А печінка продукує жовч. У чистому вигляді це дуже активні речовини. І якщо панкреатин та жовч не контактують із продуктами харчування, то також активно діють на стінки шлунку, кишечника. Люди, які пропускають сніданок регулярно, мають 2 виражені симптоми: хронічна ранкова печія та неприємний запах з роту.

Причин 3. Проблеми із зайвою вагою

Чимало бажаючих схуднути помилково вважають, що з цією метою потрібно пропускати прийоми їжі. Насправді це дуже помилкове рішення! Вам потрібно зменшити калорійність та розміри порцій. Але продовжувати харчуватися регулярно – 3-5 разів на день. Пропускаючи прийоми їжі, організм отримує небезпечний сигнал. Мозок вважає, що вам загрожує голод, тому до нього потрібно підготуватися. Яким чином? Запастися жирком! Попускаючи сніданки, ви ніколи не схуднете. Навпаки, можете навіть набрати зайві кілограми.

Причина 4. Швидка втомлюваність

Продукти харчування – джерело енергії. Аби цілий день працювати плідно, бути сповненим сил, ранок потрібно розпочинати з прийому їжі. Це наш спосіб «зарядитися» на цілий день. Якщо ви пропустили сніданок, то ввечері почуваєтеся виснаженим. Перше знесилення, апатію можете відчувати вже після 16 годин.

Причина 5. Зниження імунітету

Будь-які неправильні дії по відношенню до здоров’я провокують ланцюгову реакцію в організмі. Ви не поїли – не отримали достатньо енергії – організм не зміг повноцінно захистити вас від зовнішніх факторів. Пропустивши сніданок, ви різко знижуєте імунітет. Ця проблема стає хронічною. Ви часто хворієте на застуди, частішають алергічні реакції. Майже щомісяця болить горло. І доки ви не нормалізуєте графік харчування, організм не зможе працювати на повні сили.

 

 

Джерело

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев