30 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

30 листопада у світі відзначаються Всесвітній день домашніх тварин, Міжнародний день спідниці, День вічної молодості, Міжнародний день комп’ютерної безпеки (захисту інформації), Всесвітній день слонів “Слоноуін”, День пам’яті жертв застосування хімічної зброї, Міжнародний день “Міста за життя”.

В Україні – День радіотехнічних військ ЗСУ, в Британії, США – Щедрий вівторок, в США – День обізнаності про зловживання метамфетаміном, День штату Міссісіпі, День мусу, День особистого простору, День банки для консервування, в Шотландії – День святого апостола Андрія, в Ємені, Барбадосі – День Незалежності, в Ізраїлі – День пам’яті єврейських біженців з арабських країн, в Індії – День посту і духовних практик “Утпанна Екадаші”, в ПАР – День Регіни Мунді, на Філіппінах – День Андреса боніфасіо, в Канаді – День обізнаності про рак шлунка, в Італії – Свято Тоскани.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

30 листопада церква відзначає церковне свято богослова і святителя Григорія Чудотворця. Наші предки з цього дня визначали якою буде зима. Тому святий Григорій отримав прізвисько Зимовказівник.

На Русі в цей день випадало багато снігу. Наші предки раділи снігу і каталися на санях. Хто покотиться далі за всіх, той буде щасливим в наступному році. У цей день не варто слухати новини і плітки – всі вони будуть порожніми.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Святитель Григорій походив зі знатного і багатого роду, батько і мати його були язичниками. Григорій отримав гарну освіту, але пізніше познайомився з християнським учителем і хрестився. Жителі міста Неокесарії хотіли, щоб він став єпископом, але Григорій шукав усамітнення, тому поїхав в пустелю, де постився і молився.

Чоловіка посвятили в єпископи заочно, в цьому сані він зробив багато див. Язичників звертав у християнство, приміряв братів, навчав людей не брехати. Перед смертю Григорій дізнався, що в місті залишилося всього 17 невіруючих, і зрадів – коли він прийшов, було 17 християн.

Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021

30 листопада – день пам’яті преподобного Никона

Преподобний Никон був учнем Сергія Радонезького. Але перед тим, як взяти його до себе, Радонезький посилав Никона до Афанасія Висоцького – великого святого. Радонезький дуже любив Никона, дозволяв йому жити з собою в келії і перед смертю передав йому піклування обителі.

Святий Никона був удостоєний бачення Богородиці, хотів відлюдницького життя, але не став кидати ченців. Відрізнявся лагідністю і мудрістю, все життя дбав про інших. При ньому були відкриті мощі Сергія Радонезького, сам же Никон помер в 1426 році, пробувши ігуменом 36 років.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Прикмети 30 листопада

  • Якщо мурахи побудували високі мурашники, то зима буде суворою.
  • Яка погода до обіду, такою буде перша половина зими, а погода після обіду визначить другу половину.
  • Зростаючий місяць в цей день віщує морози
  • Сонячно – зима буде малосніжною і теплою;
  • Похмуро – зима буде морозною і сніжною.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Що не можна робити 30 листопада

Якщо вам потрібно відправитися в далеку дорогу, то краще зробіть це на наступний день. Постарайтеся ні з ким не сваритися.

Згідно з народними повір’ями, в цей день категорично не можна міряти кільця. Порушивши заборону, привернете до себе тонну неприємностей.

Також не рекомендується порушувати свої обіцянки і відмовлятися від допомоги близьким, інакше в родині почнуться проблеми.

Наші предки вірили, що сьогодні люди з поганим оком або відьми мають особливу силу. Тому з такими особистостями 30 Ллстопада краще зовсім не спілкуватися.

У цей день не можна їсти яблука – це погана прикмета.

Не варто слухати чужі поради або повчання. Вони не принесуть користі.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися

Що можна робити 30 листопада

Найкраще в цей день прийняти душ, надіти чистий одяг, помолитися і займатися справами, тоді вищі сили допоможуть досягти поставлених цілей. Вечір 30 листопада рекомендується провести з рідними, так у вас вийде зміцнити зв’язки і захиститися від недругів.

Календар стрижки волосся: коли варто відвідати перукаря у грудні 2021?

Іменини у Григорія, Лазаря, Никона, Михайла, Івана та Геннадія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у грудні: хто та коли відзначає День ангела?

0 Комментариев