30 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

30 квітня 2021 року у світі відзначаються Міжнародний день джазу, Міжнародний день свічника.

В Україні – День прикордонника, у США – День притулку для бездомних тварин, День захисту прав тварин, День бульбашкового чаю, День дітей військовослужбовців, День іграшки «Містер Картопляна голова», День заснування штату Луїзіана, День боротьби з саркоїдозом, День «Будь готовий!», Свято древонасадження, День вівсяного печива, День чесності, День кролика «Багз Банні», День родзинок, День стильної зачіски, у Нідерландах – День апельсина в Амстердамі, в Мексиці – День дитини, у В’єтнамі – День перемоги, в Парагваї – День учителя, у Грузії – День армії, в Данії і Гренландії – Великий молитовний день, у Швеції – День короля, в Таїланді – День захисту прав споживачів, у Пакистані – День мучеників, в Ізраїлі – Свято «Лаг ба-Омер», у Британії – День недіагностованих дітей, у Франції та Мексиці – День битви при Камароні, у Камбоджі – Свято першої борозни.

Церковний календар: травень 2021

30 квітня – Велика П’ятниця Страсного тижня. Вона присвячена спогаду засудження на смерть, хресних страждань і смерті Спасителя, зняття з хреста Його тіла і поховання Його. 

Увечері Великої П’ятниці прийнято ставити опару для великодніх пасок. Пекти паски слід у суботу й фарбувати яйця також – вважається, що п’ятничні паски та яйця псуються швидко, а суботні – зберігаються довго.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Православна церква 30 квітня також вшановує пам’ять преподобного Зосими, ігумена. Він вважається покровителем бджіл і бджолярів. У народі день назвали Зосима Бджільник, або Відкриття вулика.

За традицією цього дня на пасіки вивозили вулики і проводили спеціальний обряд. Прямо на пасіці встановлювали стіл, на якому мали бути хліб, сіль, водохресна вода і великодня свічка. Потім читали молитву преподобним Зосиму і Саватію, обходили пасіку із запаленою свічкою й окропляли її водою.

Пильно спостерігали за поведінкою бджіл, зокрема, за тим, на які рослини вони полетять першими. Яким з них комахи віддавали перевагу, ті і дадуть найбільший врожай.

Бджола у слов’ян вважалася священною комахою, зокрема, тому, що, згідно з легендою, саме бджоли першими повідомили світу про воскресіння Христа. На Зосима слід було обов’язково скуштувати меду, щоб весь рік здоровим і щасливим бути.

За народними прикметами, якщо небо на світанку червоне – до дощової та вітряної весни; мало бджіл взимку померло – до хорошого врожаю гречки. Якщо ж хмарки у велику хмару збираються – до сильної зливи, а у разі, коли на річках ще залишився лід – до холодного літа.

День матері: коли відзначаємо у 2021 році день найріднішої людини?

Вальпургієва ніч в 2021 році відзначається в ніч з 30 квітня на 1 травня. Свято присвячене дню пам’яті святої Вальпургії – Вальбурги Хайденхаймської.

Вальпургія народилася близько 710 року в сім’ї короля Західної Саксонії Річарда. У 11 років вона вступила до монастиря. Одного разу корабель, на якому пливла Вальпургія, потрапив в шторм. Вона кинулася на коліна і стала молитися. Ураган припинився, і море заспокоїлося. Завдяки цьому чуду Вальпургія стала покровителькою моряків.

Ще одне диво сталося після її смерті. Коли останки поклали в нішу скелі Айштадта, звідти проступило живильне масло. Після цього випадку Вальпургу удостоїли лику святої.

На іконах свята зображена з псом, який символізує провідника в потойбічний світ, і трикутним дзеркалом, в якому можна побачити майбутнє.

Травневі свята 2021: що та коли відзначатимемо наступного місяця?

Містичним свято стало в результаті історії, яка сталася після смерті Вальпургії. Під час реставрації монастиря, в якому її поховали, робочі осквернили її могилу. Після цього один раз уночі тінь святої з’явилася єпископу.

Традиції та обряди

Вальпургієва ніч – свято весни і бенкет відьом. У цей день люди розпалюють багаття, щоб очиститися від злих духів. Влаштовують концерти, хороводи та ігри, підривають петарди.

У ніч на 1 травня в народі прийнято гадати на майбутнє.

У середні віки в цей день люди виганяли відьом. Для цього вони спалювали на багатті солом’яне опудало, обходили будинки з вогнем, дзвонили в церковні дзвони. Сипали перед порогом будинку пісок або траву, щоб в нього не пробралася нечиста сила.

Знахарки збирали трави. Вважалося, що вони знаходять цілющу силу в цей день.

Календар стрижки волосся: травень 2021

Що не можна робити сьогодні

Категорично забороняється проводити або відвідувати розважальні заходи, забиратися або працювати по дому.
Всі приготування необхідно завершити до Страсної п’ятниці, оскільки в цей день згадується розп’яття Ісуса Христа.
Пекти паски і паски, фарбувати яйця теж не варто, інакше вони швидко зіпсуються.

Народні прикмети

У Вальпургієву ніч сняться віщі сни.
Якщо випити на світанку колодязної води, то здоров’я буде міцним.
Якщо вмитися ранковою росою, то краса збережеться на весь рік.
Народжені в це свято люди мають надприродні здібності, особливо жінки.
У Вальпургієву ніч душі померлих виходять до людей.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021


У п’ятницю, 30 квітня, іменини відзначають Адріан, Азат, Акакій, Олександр, Іван, Михайло, Потап, Семен, Теодор, Федір, Фома, Ян. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

0 Комментариев