Страсна п’ятниця: як правильно провести цей день? Що можна і не можна робити? Прикмети та традиції дня

news

Страсна п’ятниця або Велика п’ятниця – це жалобний день, адже він приурочений до розп’яття Ісуса Христа. Це крайня п’ятниця перед Великоднем й остання під час Великого посту.

Вона вважається найбільш жалобним і суворим днем усього посту, адже присвячена спогаду про засудження на смерть, хресні страждання та смерть Ісуса Христа, а також зняття з хреста його тіла та поховання

Відповідно до євангельської історії, саме в п’ятницю Христос, якого зрадив його ж учень Юда за 30 срібних монет, постав перед судом. Прокуратор Понтій Пілат назвав його бунтівником та підбурювачем і засудив до розп’яття на хресті.

Ісуса стратили на Голгофі. А хрест, на якому його було розп’ято, Христос сам виніс на гору. Через три дні він воскрес. З нагоди цієї важливої події й святкується Великдень.

Що можна робити у Страсну п’ятницю

Страсна п’ятниця є сумним днем. Віруючі журяться, адже Спаситель своєю смертю поплатився за людські гріходіяння, рятуючи від страшних бід.

У Страсну п’ятницю християнам варто помолитися.

Цей день є найбільш суворий упродовж усього Великого посту. Згідно з традиціями, у Страсну п’ятницю краще повністю відмовитися від їжі, дозволивши собі трохи хліба з холодною водою.

Що не можна робити у Страсну п’ятницю

У Страсну п’ятницю не можна братися за важку роботу по дому, зокрема, проводити прибирання, прати, шити і вишивати, працювати в городі та саду. Всю домашню роботу потрібно закінчити напередодні, у Чистий четвер.

Категорично заборонено у Страсну п’ятницю веселитися, розважатися й сміятися. Наші предки вважали, що така неповага до подвигу Ісуса Христа матиме наслідки – людина потім весь рік плакатиме, до наступної Страсної п’ятниці.

Багато хто цього дня продовжує займатися приготуванням великодньої випічки, проте церква рекомендує зробити це в Чистий четвер.

Прикмети та повір’я на Страсну п’ятницю

Хмари на небі в Страсну п’ятницю віщують поганий урожай зернових, зоряне небо – родюче літо.

Якщо в Страсну п’ятницю посадити дерево або посіяти городні культури, то урожай буде мізерним.

Випрана цього дня білизна покриється плямами крові, а ніж ранить того, хто захоче з його допомогою щось вирізати.

Ворожіння на милого та будь-які магічні ритуали в Страсну п’ятницю викличуть біду на того, хто їх проводить.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев

Залишити коментар

*