29 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

29 листопада у світі відзначаються День “Клієнт не завжди правий”, День електронних привітань, Міжнародний день солідарності з палестинським народом (ООН), Міжнародний день ягуара.

В Ізраїлі – Свято свічок “Ханука”, в США – День шоколадки, День пирога з лимонним кремом, День сквер-дансу, День “Викинь свої недоїдки”, Кіберпонеділок, у Вануату – День єднання, в Ліберії – День Вільяма Табмена.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Православна церква 29 листопада вшановує пам’ять апостола, Євангеліста Левія Матвія. Інші назви свята: “Матвій”, “Матвій – зима відпотій”, “Зима потіє”. Прізвисько “Зима відпотій” день отримав за те, що 29 листопада часто бували відлиги.

Євангеліст Матвій (Левій) був митарем – збирачем податей. Ісус зустрів його і сказав: “Йди за мною”, тоді Левій став учнем Господа, проповідував у багатьох місцях. Саме він вважається автором “Євангелія від Матвія”.

Одного разу зі своєю проповіддю приїхав в Ефіопію до одного з найстрашніших племен людожерів, зцілив дружину і дітей князя канібалів, зробив багато інших чудес. Спочатку князь поважав Матвія, але потім, за наполяганням злого духа, наказав мучити. Левія поклали на землю, прибивши руки і ноги цвяхами, засипали хмизом, облили смолою і підпалили.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

29 листопада – день пам’яті Фульвіана

Фульвіан – той самий князь, який мучив Левія Матвія. Однак бачачи чудеса апостола, людожер увірував в Господа і у святому хрещенні прийняв ім’я Матвій. Після хрещення відмовився від влади, займався благодійністю і читав проповіді. Пізніше став священиком і єпископом у місті Мірменах.

Прикмети 29 листопада

  • сильні вітри – хуртовини і хуртовини продовжаться до Миколи Чудотворця (19 грудня);
  • хмари пливуть низько – чекайте холодів і заморозків;
  • сніг накрив землю – він не розтане до весни;
  • відлига на Матвія – зима настане нескоро;
  • пішов дощ – до теплого зимового періоду;
  • говорили з ким-небудь через поріг – посваріться скоро;
  • снігу випало більше звичайного – бути багатому врожаю.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Що не можна робити 29 листопада

Небажано важко фізично працювати. Не надягайте червоне і не виглядайте в дзеркало, якщо не хочете накликати на себе біду. А якщо випадково наділи річ навиворіт, то краще з дому не виходити – вас чекають неприємності.

На Матвія не рекомендується купувати нові речі, так як обновка не принесе щастя або виявиться з недоліками – зламана або не підійде за розміром. Також краще утриматися від перерахунку грошей, особливо дрібних. Порушення заборони призведе до бідності та фінансової потреби в наступному році.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися

Що можна робити 29 листопада

Наші предки в цей день ходили до родичів і друзів, збиралися за столом і вели задушевні бесіди. Через те, що 28 листопада почався Раздвяний піст, люди готували тільки пісні страви. Слов’яни вірили, що якщо не нагодувати гостей як слід, то Матвій буде худим.

Перш, ніж йти в гості, потрібно було сходити до церкви і відстояти ранкову службу, а також помолитися святому за здоров’я і благополуччя для рідних.

Календар стрижки волосся: коли варто відвідати перукаря у грудні 2021?

 

Іменини у Сергія, Віктора, Михайла, Дмитра, Івана та Василя. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у грудні: хто та коли відзначає День ангела?

0 Комментариев