29 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

29 квітня 2021 року в світі відзначаються Всесвітній день виконання дитячих бажань, Міжнародний день танцю, День народження застібки-блискавки, День «Ми стрибаємо по світу» або День паркуру, День вірусного відео.

В Україні – Всеукраїнський день футболу, в Британії – Фестиваль віскі, в Аргентині – День тварин, у Колумбії – День дерев, у США – День смажених креветок скампі, День троянди «Миру», в Данії – День народження принцеси Бенедикти, у Киргизстані – День міста Бішкек, в Японії – День сівби, у Малайзії – Нузул аль-Куран.

Церковний календар: квітень 2021

Чистий, або Великий четвер – народно-християнське свято. Його відзначають в четвер перед Великоднем. У 2021 році воно припадає на 29 квітня. Православна Церква в цей день згадує Таємну Вечерю Ісуса Христа з 12 апостолами.

У цей день Ісус і Його учні провели Таємну Вечерю. На ній Спаситель омив ноги апостолам. Вони протестували, говорили, що не гідні такого вчинку. Але Ісус пояснив, що так Він висловлює свою любов і смиренність. Він говорив, що служити ближньому – непринизливо для людини.

В кінці Вечері Ісус провів останню напутню розмову, під час якої попрощався з апостолами. Після цього Він запропонував їм хліб і вино, як тіло Своє і кров. Цей обряд отримав назву Таїнство Причастя.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Тієї ночі юдейські первосвященики винесли Ісусу смертний вирок. Тому ніч з четверга на п’ятницю вважається в православ’ї страшним часом.

Традиції та обряди свята

Вранці в Чистий четвер в православних церквах роблять літургію Василія Великого, освячують миро. У кафедральних соборах проводять обряд «омивання ніг»: архієрей обмиває ноги 12 священикам. Віряни сповідаються в гріхах і причащаються в храмах. Увечері здійснюється служба з читанням 12 Євангелій. Віряни стоять в храмі з запаленими в руках свічками.

У Чистий четвер люди встають до сходу сонця і купаються. Вважається, що вода в цей день змиває бруд з тіла і гріхи з душі, благодатно впливає на душевний стан.

Господині прибирають в будинках, викидають непотрібні речі, миють ікони, перуть. Після прибирання запалюють свічки і лампадки. У цей день печуть паски, фарбують яйця, готують святкові страви до Великодня.

Травневі свята 2021: що та коли відзначатимемо наступного місяця?

У Чистий четвер прийнято готувати четвергову, або «чорну» сіль. Друга назва пов’язана з кольором, який вона набуває після приготування. Така сіль має цілющу силу. Її використовують як приправу до святкових страв. Залишок зберігають за іконами і застосовують як ліки. З неї також роблять обереги і носять на шиї.

Незаміжні дівчата здійснюють обряди залучення женихів. У Чистий четвер прийнято ходити в перукарню. Це сприятливий день для стрижки.

Церковний календар: травень 2021

Що можна їсти в Чистий четвер

Чистий четвер припадає на останній тиждень Великого посту. У цей день дозволяється неварена їжа рослинного походження: хліб, вода, сіль, сирі фрукти і овочі, сухофрукти, мед, горіхи. Слід утриматися від прийому алкоголю.

Що не можна робити в Чистий четвер

У це свято забороняється веселитися, співати, танцювати, гадати. Не потрібно злитися, ображатися, думати про погане. Не можна позичати гроші і речі, особливо кухонне приладдя, інакше благополуччя покине будинок. Забороняється пекти паски та фарбувати яйця до закінчення прибирання в будинку. Не можна залишати немитий посуд і брудну білизну.

День матері: коли відзначаємо у 2021 році день найріднішої людини?

Прикмети на Чистий четвер

Сонячний день – прикмета сонячної весни.
Якщо в Чистий четвер викупатися в річці, то вода подарує силу і здоров’я.
Якщо в це свято вимитися і вимити, то весь рік чисто в будинку буде.
Паска вийшла пухкою, важкою і не пропеченою – прикмета важкого і заморочливого року.
Якщо в Чистий четвер тричі перерахувати всі гроші в будинку, то протягом року вони не будуть переводитися.

Народне свято Аріна – увірви береги відзначається 29 квітня 2021 року (дата за старим стилем – 16 квітня). Православною церквою в цей день шанується пам’ять мучениці Ірини і її двох сестер.

Назва свята несе в собі нагадування про небезпеку берегів в цей період. Підмиті повінню, вони можуть обвалитися. В цей час річки входять в свої звичайні берега, залишаючи після себе розмелені мости і розкидані яри.

Що не можна робити сьогодні

Не можна позичати гроші, і дарувати подарунки.
Не можна влаштовувати великі застілля і сильно налягати на алкоголь.
Не можна знімати пробу з паски, яєць та інших святкових страв.

Календар стрижки волосся: травень 2021

Народні прикмети

На вільсі розпустилися квіти – настала пора засівати гречку.
«Запалала» ліщина, значить, можна садити ліс.
На Аріну пора випалювати траву в полі.
Чути уві сні дзвін – до пожежі.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021


У четвер, 29 квітня, іменини відзначають Леонід, Михайло, Павло, Тимофій, Аріна, Василиса, Галина, Ірина, Ніка. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

0 Комментариев