27 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

27 вересня  у світі відзначаються Всесвітній день туризму, День народження пошукової системи Google, День чеського пива, День подарунків світу.

В Україні – День вихователя і дошкільних працівників, День туризму, в Канаді – День без виправдань, в США – День шоколадного молока, День “Роздавіть банку”, День подяки предкам, День яловичої тушонки, День сім’ї, День шарфа, День ведучих ранкового шоу, в Мексиці – День закінчення війни за незалежність, в Туркменістані – День Незалежності, в Монголії – День телебачення, в Словаччині – День залізничника, в Ізраїлі – Ошана Раба, в Польщі – День Польської Підпільної Держави, в Бельгії – День французької спільноти, в Ефіопії – свято мескельського Хреста, на Мадагаскарі – день пам’яті Святого Вінсента де Поля.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Щорічно свято Воздвиження Хреста Господнього відзначають 27 вересня.

Вознесіння Чесного і Животворящого Хреста Господнього відноситься до числа двунадесятих церковних свят. Друга назва – «Хрестовоздвиження».

Православні віруючі відзначають цей день, посилаючись на події, які відбулися в 326 році. Саме тоді цариця Олена, яка вирушила на пошуки християнських святинь, знайшла Хрест, на якому був розп’ятий Ісус, і його труну, тобто, печеру, де він був похований, а потім воскрес.

Макарій – Єрусалимський Патріарх – спорудив хрест, щоб всі бажаючі могли побачити святиню і доторкнутися до неї. Імператор Костянтин – син цариці Олени – побудував храм Гробу Господнього (Вознесіння Христового).

Освятили храм 13 вересня, а 14 (27 – за новим стилем) заснували свято Воздвиження Господнього.

Саме тому щорічно свято Воздвиження Хреста Господнього відзначають 27 вересня.

Церковний календар: вересень 2021

Що можна робити на Воздвиження Хреста Господнього

Як і у будь-якого іншого церковного свята, головна традиція на Воздвиження – це відвідування храмів і церков, прослуховування божественних літургій. В цей день молилися за зцілення близьких, за багатий урожай у наступному році, просили про позбавлення від гріхів.

Вважалося, що молитви в цей день володіють особливою силою. Якщо в цей день щиро помолитися або попросити про що-небудь, це обов’язково буде виконано.

Хрест символізує божественний захист. У давнину той, хто хотів захистити свій будинок і своїх близьких, 27 вересня малював хрест на дверях свого житла. Ця традиція існує і в наш час.

Для селян цей день вважався остаточним завершенням бабиного літа і настанням осені. Вже до цього моменту всі справи, що стосуються сільського господарства, повинні бути завершені.

Після походу до церкви віруючі окроплюють святою водою свої будинки, щоб захиститися від нечистої сили. З тією ж метою потрібно намалювати будинку хрест крейдою, сажею, вугіллям. Хрест можна зробити і з гілочок горобини.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Що не можна робити сьогодні
Свято випадає на суворий піст, тому православні віруючі повинні виключити з раціону м’ясо, рибу і будь-яку їжу тваринного походження. Також не можна лаятися, лихословити і займатися будь-якою важкою фізичною працею.

Наші предки вірили, що в цей період змії готуються до зими, тому в ліс краще не ходити – можуть напасти.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Прикмети на Воздвиження Хреста Господнього
Як для віруючих, так і для тих, хто далекий від релігії, що в цей день були дуже важливі прикмети. І багато випадкові речі набували сакральний сенс.

27 вересня – останній день бабиного літа. Вважалося, що осінь починає рухатися назустріч зимі.

На Русі в цей день відзначали народне свято – капусницю. Жінки, які подавали на стіл пироги з капустою, вважалися хорошими господинями. Молоді дівчата та хлопці збиралися в цей день на гуляння, дівчата накривали стіл, а хлопці обирали собі наречених.

27 вересня безліч прикмет віщували настання холодів: птахи відлітали на південь, ведмеді лягали в барліг, а змії ховалися в нору.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Іменини у Івана, Вінцента, Даміанта і Косми.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

0 Комментариев