27 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

27 листопада у світі відзначають День підтримки черепах, День слухання музики вечірнього міста, Міжнародний день системного інженера, Міжнародний день обізнаності про ауру, День без покупок. 

В Україні  – День пам’яті жертв голодоморів, День заснування Національної Академії Наук України

Також 27 листопада відзначають Бразильський День техніки безпеки праці (Dia do Técnico de Segurança do Trabalho), День Ланкашира в Великобританії, День вчителя в Іспанії, День пам’яті Мааверара відзначає тамільський народ на Шрі-Ланці, День шпильки і голки, Національний день баварського кремового пирога в США, Національний день зміцнення здоров’я в Таїланді, Національний день харчування журавлиною в США.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Четверта субота листопада в Україні – день пам’яті жертв голодоморів. Цього року він припадає на 27 листопада. Ця пам’ятна дата нагадує всім українцям жахливі події, що пов’язані з геноцидом українського народу, які мали місце в 1921-1923 роки, 1932-1933 роки та 1946-1947 роки. Наймасовішим і найжахливішим Голодомором вважається період 1932-1933 роки, коли від штучно створеного та планомірного голоду померло близько 7 мільйонів людей. Цього дня загиблі вшановуються хвилиною мовчання, а у всій Україні проходить акція “Запали свічку пам’яті”.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

27 листопада за релігійним календарем – День пам’яті святого апостола Пилипа. Його вважають наймолодшим учнем Христа. Він займався вивченням Святого Письма та проповідуванням Євангелії у Скіфії і Фригії. Люди шанували святого апостола ще за його життя, адже він вмів творити справжні чудеса. Наприклад, відомий випадок, коли Пилип воскресив з мертвих немовля.

Приєднався до християнства Пилип після того, як побачив воскресіння Христа. Він одразу пішов в народ, розповідати про Ісуса і зцілювати хворих. Часто його рятували від рук єретиків та жорстоких правителів лише слово Боже і справжня віра.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Разом із Варфоломієм святий Пилип зцілив у Єраполісі багатьох людей. Серед них була дружина антипата, яку вкусила отруйна змія. Після дива жінка повірила в Христа і розповіла про все чоловікові. Антипат злякався, що віра буде розповсюджуватися містом, і тому звелів спалити помешкання, де проживали святі. Помер Пилип в страшних муках, а на місці його смерті виросла виноградна лоза.

В народі цей день часто називали “Пилипівка”. Саме 27 листопада починається Різдвяний піст. Цього дня люди обов’язково йшли до церкви, а після – роздавали милостиню біднякам. Незаміжній дівчині потрібно було 27 листопада помолитися, щоб вийти заміж вже наступного року.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Прикмети 27 листопада

 • дивилися, який сьогодні день: якщо ясний, то наступний рік буде неврожайним;
 • 27 листопада йде сильний сніг – до тривалих дощів;
 • якщо на деревах голосно каркають ворони, чекайте відлигу;
 • 27 листопада дерева покрилися інеєм, буде врожай наступного року.
 • пішов дощ на Пилипа – за прикметами, можна сподіватися на багатий урожай пшениці,
 • хмарність чи снігопад віщують негоду на травень, я
 • кщо не зіграєш весілля до 27 листопада, то, згідно з прикметами, до наступного року сім’ї не створиш.

Вихідні та святкові дні у грудні: чи порадує українців перший місяць зими довгим вікендом?

Що не можна робити 27 листопада

 • 27 листопада не можна лютувати, сперечатися і сваритися.
 • Не варто починати нових справ, тому що фінансова фортуна буде не на вашій стороні.
 • Не можна сьогодні робити ремонт
 • Не варто також братися за рукоділля
 • Не можна ходити й до лісу

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися

Іменини святкують Олексій, Пилип, Аристарх, Михайло, Микола, Григорій, Сергій, Порифій, Олександр, Гаврило, Констянтин, Василь, Дмитро, Георгій, Віктор, Федір, Петро, Анна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у грудні: хто та коли відзначає День ангела?

0 Комментариев