27 грудня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

До Нового року залишилось 4 дні.

27 грудня у світі відзначаються День спокушання, День комір-навиворіт, День вирізання сніжинки з паперу.

У США – День фруктового пирога, в Киргизстані – День співробітника паспортно-візової служби.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Православна церква 27 грудня вшановує пам’ять святих мучеників Аполлонія, Філімона, Феотиха і Аріана. Інші назви свята: “Філімон”, “Фірс”, “Господар”, “Калинники”.

Аріан був правителем в місті Фіваїді, за часів гоніння на християн при імператорі Діоклетіані, він прибув в Антіохію і став мучити віруючих. Аполлоній був кліриком і домовився з Філімоном – придворним музикантом – що той за гроші одягне язичницькі одежі і принесе жертву ідолам замість Аполлонія. Филимон погодився, але Господь викликав його до себе, тоді язичник увірував у Христа.

За такі дії Аріан викликав до себе Філімона і Аполлонія, довго мучив їх. Під час тортур стріла, якою воїни хотіли пронизати тіло Філімона, відскочила і потрапила в око Аріану. Він став просити про зцілення, той відмовився. Обидва мученики померли, а Аріан страждав від очної хвороби і вилікувався за допомогою землі з могили віруючих. Тоді він повірив у Христа і прийняв хрещення всією сім’єю. Дізнавшись про це, імператор Діоклетіан наказав втопити Аріана і його воїнів, старшим з яких був Феотих.

Церковний календар на грудень: які свята чекають нас останнього місяця 2021 року

Фірс, Левкий і Каллінік жили в місті Кесарії. За часів гоніння на християн туди прибув Кумврій і став жорстоко мучити віруючих. Левкий викрив його в цьому, тоді він убив християнина. Пізніше до нього прийшов Фірс з більш суворим викриттям, тоді Кумврій переконував святого зректися від Христа. Фірс відмовився, тоді його довго мучили, але він залишався неушкодженим. Бачачи такі чудеса, язичник Каллінік обстриг волосся і хрестився. За таку зраду Каллініка стратили, а Фірс, помолившись, помер сам.

На честь пам’яті святих сьогодні відзначається народне свято 27 грудня – Калинник.

Магнітні бурі у грудні 2021: коли метеозалежних чекають зміни самопочуття?

Що сьогодні не можна робити

Так як 27 грудня триває Різдвяний піст, заборонено пити алкоголь, вживати їжу тваринного походження та молочні продукти. Не можна нехтувати гігієнічними процедурами – наші предки в цей день ретельно вмивалися, так як вважали, що вода очищає від нечистої сили. У цей день потрібно ретельно вмиватися, в будинку не повинно бути не прибрано. Інакше до вас може причепитися нечисть.

Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021 

Ця дата в народі стала відомою, як день, коли на вулицю виходить нечисть, в тому числі перевертні, які перетворюються на тварин та інших людей. Слов’яни навіть бачили небіжчиків, які стукають в будинки в темний час доби. Але існувало повір’я, що такі сутності не чіпають хороших господарів, тому люди в цей день активно прибирали будинки і наводили порядок.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Прикмети на 27 грудня

  • який Фірс – такий і лютий;
  • сильно каркають ворони – до сильного морозу
  • тепло сьогодні – літо буде спекотним;
  • погода кілька разів змінюється – настане відлига;
  • вночі іній вкрив дерева – чекати снігопаду;
  • яка погода сьогодні – така буде і в лютому.

Іменини у Фірса, Філімона, Аріана і Миколи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

День ангела в січні 2022: кого та коли привітати з іменинами?

0 Комментариев